Ocena kierowcy - Volvo S40 II

D., 14 lat temu
Silnik 2.0 D 136KM 100kW
Rok produkcji 2009
Volvo S40 II 2.0 D 136KM 100kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Ogólny komfort, klima, wentylacja, wycieraczki, spryskiwacze, silnik, hamulce
Jestem zadowolony.
2.0 TD 136 km, to fajny silnik, na trasie ekonomiczny, a jak potrzeba to ma buta, od ok. 1800 obr się już dobrze zbiera i wyjeżdża pod każdą górę na piątce.
Dwójka nie wchodzi tak dobrze jak pozostałe biegi.
Moim zdaniem jest dobry, mały promień skrętu, wyboje czuć, zwłaszcza przy alufelgach, ale głównie te duże dziury, mniejsze przechodzą gładko. Hamulce też bardzo dobre.
Do przodu dobra, do tyłu taka sobie warto mieć czujniki z tyłu.
Chyba jest wszystko w porządku za wyjątkiem biegu wstecznego, np. człowiek czasem się myli i zamiast wstecznego wrzuca jedynkę. Doskonałe spryskiwacze i wycieraczki - cudo!
Wentylacja rewelacja! Klima też, zimą jeszcze nie ogrzewałem.
Mam 176 cm i jestem szczupły, dla mnie jest ok., ale dla dużej osoby i wyższej może być ciasno. Na pewno jest mniej miejsca niż w mazda 626.
Uważam, że jest na prawdę dobrze. Antena jest genialna, wyłapuje bardzo dużo stacji nawet na zadupiu w garażu. Audio bardzo dobrej klasy, może nie dla audiofila, ale klasyki słucha się przyjemnie.
Zużycie paliwa dość duże, ale jak trzeba to dociskam pedał gazu, lubię to odejście. Spalił średnio 7l/100 km w cyklu mieszanym, ale głównie poza miastem z włączoną klimą. Co do cen to jeszcze nie wiem, ale oryginalne części pewnie są drogie, np. lusterko kosztuje ok. 1300-1400 zł, ale z tego co słyszałem można już w salonach stosować zamienniki i chyba nie traci się gwarancji wtedy.
Roczne jest w cenie do przełknięcia (-30%), nowe za drogie.
Raz zacięło się CD, ale wyłączenie pomogło.
Odpukać, na razie nic.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D 136KM 100kW [l/100km]