Ocena kierowcy - Volvo S40 II

irek, 12 lat temu
Silnik 2.0 D 136KM 100kW
Rok produkcji 2009
Volvo S40 II 2.0 D 136KM 100kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Nigdy nie podobało mi się wnętrze samochodu ale to jest sprawa gustu. Auto było w miarę niezawodne - jak większość samochodów, które są poprawnie eksploatowane i mają przebieg poniżej 150k :) W sumie to \"nic do niego nie mam\" ale też niczym mnie nie oczarował. Zachęcam do tego, żeby przy wyborze samochodu po prostu wsiąść do niego i zobaczyć czy się podoba czy nie ale w żadnym wypadku nie sugerować się samą marką Volvo. Obecnie szukałem nowej służbówki i Volvo w ogóle nie było brane pod uwagę.
Moc i moment obrotowy wystarczające do dynamicznej (nie sportowej) i bezpiecznej jazdy. Silnik jest głośny (albo samochód słabo wyciszony). Do tej pory nie miałem większych usterek z silnikiem. Kolega, który jeździ identycznym samochodem (służbówki) ale ma cięższą nogę, wymieniał turbinę i sprzęgło a silnik bierze mu znacznie więcej oleju niż u mnie. Nie wiem czy jest to kwestia pechowego egzemplarza czy stylu jazdy.
Nic specjalnego. Biegi wchodzą dosyć ciężko ale precyzyjnie.
Nie jeżdżę szybko więc trudno mi ocenić możliwości układu jezdnego. Nie widzę ani dużych wad ani jakichś niezwykłych zalet.
Małe schowki w drzwiach. W wersji, którą ja posiadam (jedna z tańszych) denerwuje mnie śliska i duża kierownica oraz plastiki imitujące aluminium (?), które łatwo się rysują.
Jest to służbówka więc nie mam wglądu w koszty przeglądów i napraw. Dlatego nie wypowiadam się w tej kwestii. Jeżeli chodzi o spalanie to uważam, że jak na nie najmniejszego diesla jest ok i moja ocena dotyczy tylko tego aspektu. Chciałem zaznaczyć, że należę do kierowców jeżdżących naprawdę spokojnie i znam zasady ekonomicznej jazdy. Średnio samochód pali mi 6,5 litra a używany jest w większości do poruszania się po aglomeracji katowickiej (trudno powiedzieć czy to jest jazda miejska). U wspomnianego wyżej kolegi, podane wartości są o 0,5 do 1l większe.
Żarówki wymieniałem kilkanaście razy w obu reflektorach. Jeden z reflektorów przepuszcza wilgoć (nie był bity). Notorycznie odpadająca osłonka przy lusterku wstecznym. Łatwe do porysowania plastiki. Słaby lakier (nie metalik). W sumie jak na 130 tys. km nie jest źle a piszę to tylko po to, żeby ktoś nie myślał, że w Volvo nie ma czegoś takiego jak usterka :)
Do tej pory nie miałem poważniejszych usterek. Od kilku dni samochód zaczyna mi ściągać w lewo ale jeszcze nie wiem czym to jest spowodowane.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D 136KM 100kW [l/100km]

Volvo S40 II