Ocena kierowcy - Volvo S40 II

Silnik 2.0 D3 150KM 110kW
Rok produkcji 2011
Volvo S40 II 2.0 D3 150KM 110kW 2009-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : rewelacja
jeżdziłem już w swojej prawie 40letniej karierze kierowcy wieloma różnymi samochodami a to cacko spełnia wszelkie moje oczekiwania co do relacji cena jakość zadowolenie z jazdy niezawodność a konserwatywny styl volvo to dla mnie dodatkowa zaleta
silnik pięknie ciągnie praktycznie w całym zakresie obrotów ,elastyczność bez zarzutu a dżwięk 5cylindrówki to muzyka dla moich uszu
biegi wchodzą bez problemu ,krótkie skoki między nimi powodują że zmiana biegów staje się przyjemną zabawą choć nie ukrywam ,że preferuję automatyczną skrzynię
ten układ jezdny mimo ,że dość twardy powoduje ,że nie boję się widoku żadnego zakrętu
do przodu i na boki bez uwag jedynie do tyłu słabiej dlatego zainstalowałem czujniki cofania
ten samochód po prostu przytulił mnie do siebie jak wsiadłem do niego wszystkie elementy obsługi były tam gdzie ich oczekiwałem a fotel i podłokietniki powodują że nie chce się wysiadać
auto sprawdziło się o każdej porze roku konkurencji życzę podobnego efektu ,a jeżdziłem naprawdę wieloma samochodami
decyzję o zakupie tego auta podjąłem po wyprawie na narty takim właśnie volvem w 4 osoby plus skibag na dachu nie można narzekać mimo , że nie jest to w sumie duży samochód ,a jazda we dwójkę tym autem dla mnie jest po prostu komfortowa
przy prędkości 160km/godz na autostradzie rozmawia się tak że nie trzeba podnosić głosu szumy powietrza na bardzo akceptowalnym poziomie uszczelnienie auta daje uczucie przyjemnej izolacji od tego co jest za szybą
przejechanie 1000km bez tankowania jest dla volva zwykłym przelotem nie trzeba dokonywać ekstra zabiegów , warunek nie przekraczać 130km/godz jadąc autem staram się nie wciskać mocno pedału gazu do hamowania zawsze wykorzystuję silnik
za te pieniądze nie kupiłbym nic lepszego konkurencji nie wytrzymał VW ,Ford Opel Toyota Mitsubischi
nic dosłownie nic się nie dzieje auto jest starannie zmontowane
ten punkt nie dotyczy mojego auta

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D3 150KM 110kW [l/100km]

5,3