Ocena kierowcy - Volvo S60 II Sedan Facelifting

Wiliam, 7 lat temu
Silnik 2.0 T5 DRIVE-E 245KM 180kW
Rok produkcji 2014
Volvo S60 II Sedan Facelifting 2.0 T5 DRIVE-E 245KM 180kW 2013-2019 - Oceń swoje auto
Silnik : Niepozorny ale w razie konieczności rakieta, która potrafi bardzo pozytywnie zaskoczyć.
Niesamowita skrzynia biegów. Bardzo dobra jakość materiałów. Oryginalny design. Bardzo pomocne systemy bezpieczeństwa. City Safe uratował mnie już dwa razy. Lane assist stosuję cały czas.
Wiem to tylko cztery cylindry ale silnik spisuje się bardzo dobrze. Własna konstrukcja Volvo i Polestar. Przyśpieszenie 6,3 do 100 km/h to już całkiem przyzwoity wynik wyłącznie przy przednim napędzie.
Świetna konstrukcja i technologia skrzyni biegów. Stosowna jest chyba również w BMW. W trybie "S" pełny ogień i niesamowite osiągi. Na "niemieckiej autostradzie" osiągnąłem ponad 240 km/h i coś tam jeszcze było...
Niestety mój model nie posiada możliwości regulacji czułości układu kierowniczego. Dla mnie trochę za mały opór przy większych prędkościach. Należy pilnować odpowiedniego ciśnienia w oponach.
Brak uwag. Oczywiście do tyłu za dużo nie widać ale czujniki spełniają swoje zadanie.
Wszystko przemyślane i poukładane. Dla mnie idealnie.
Super klimatyzacja i wentylacja. Specjalność Volvo nawiewy wentylacji w środkowych słupkach dla pasażerów.
Z przodu brak zastrzeżeń. Z tyłu za dużo miejsca nie ma ale ja tam nie siedzę. Samochód w mojej opinii idealny dla pary albo rodziny z dwójką małych dzieciaków.
Mój pierwszy samochód z klasy premium. Różnice jest ogromna. Nawet przy wyższych prędkościach autostradowych mogę spokojnie rozmawiać przez zestaw głośnomówiący.
Koszt pierwszego mojego serwisu do zaakceptowania. Innych wydatków na razie nie miałem. Koszty paliwa uzależnione od stylu jazdy.
Wziąłem w leasing roczny samochód od dealera volvo. Samochód był autem demonstracyjnym w wersji Momentum z dużą ilością systemów bezpieczeństwa. Cena niższa od ceny Skody Octavii RS...
Brak. Czujnik oleju w silniku wymieniany ze względu na akcję serwisową bo wyprodukowano lepsze rozwiązanie.
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 T5 DRIVE-E 245KM 180kW [l/100km]