Ocena kierowcy - Volvo S60 II Sedan

j, 10 lat temu
Silnik 1.6 T3 150KM 110kW
Rok produkcji 2012
Volvo S60 II Sedan 1.6 T3 150KM 110kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
to bardzo dobry samochód, choć delikatny i trzeba na niego uważać, to zabawne ale mój poprzedni citroen był niemalże pancerny w porównaniu, wybierał wszystkie dziury fantastycznie itd. świetny samochód na autostrady i lansu na mieście, nie nadaje się na konia roboczego, jak masz dwójkę małych dzieci, trzy psy i czasami wozisz cegły i meble to kup sobie skodę superb lub mondeo w kombiaku, oszczędzisz nerwy
silnik fajny - ładnie się zbiera - ciągnie naprawdę solidnie od 2 tys., no ale cóż - do dobrego się człowiek szybko przyzwyczaja i trochę więcej mocy mogłoby być, zwłaszcza do przyśpieszenia przy dużych prędkościach na autostradzie, no i jeździłem też dieslem 163 km w tym aucie, który ciągnie niesamowicie, tutaj w T3 trzeba jednak zrobić redukcję biegu żeby pojechać
jest naprawdę dobrze, nic do dodania
bardzo dobrze, samochód bardzo stabilny, daje niesamowite poczucie pewności (ale to wersja usportowiona r-design) - chociaż bywa twardo, zwłaszcza felgi 18 potrafią dać w kość na polskich drogach)
super, parkować równolegle tyłem jest łatwiej niż francuskim hatchbackiem, lusterka świetne, jest jednak wada - ksenony mają mały zasięg i tam gdzie nie oświetlają jest mega ciemno (bardzo wyraźna linia odcięcia) - to jest zabawne ale tęsknię za reflektorami halogenowymi gdzie świtało się rozpraszało i w konsekwencji widać było więcej i to dawało poczucie bezpieczeństwa, świateł przeciwmgielnych z przodu nie ma
super, jedna uwaga - przy wybieraniu funkcji (np. w nawigacji) wkurzające bywa wybieranie pokrętłami jak w I drive w BMW - jest to mniej intuicyjne niż przyciski lub joystick
super
super, ale bagażnik nie jest wielki tylko 400 l
super
jeżdżę dużo autostradą i po Warszawie więc to nie będzie wymierne dla innych, ale jestem dość zadowolony jak na benzynowy samochód o wadze 1600 kg jest OK, choć zawsze mogłoby być mniej
tani nie był
oderwał się uchwyt do zamykania klapy w bagażniku, ktoś mnie przetarł na parkingu i zderzak trzeba było poprawiać bo się odczepiły dwa zaczepy, lakier rysuje się nawet od oddychania w jego kierunku - niby nic takiego ale bądźmy szczerzy - to nie jest volvo 240, mój poprzedni citroen za 40 tys. jawi się jak auto nie do zdarcia
miałem kolizję (nie z mojej winy) więc to pewnie nie jest wymierne - ale mam wątpliwości czy wszystkie poduszki powinny były wystrzelić, na pewno jest bezpiecznie choć przy naprawie drogo (bardzo)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 T3 150KM 110kW [l/100km]

9,3