Ocena kierowcy - Volvo S60 II Sedan

Silnik 2.0 D3 163KM 120kW
Rok produkcji 2011
Volvo S60 II Sedan 2.0 D3 163KM 120kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Autem poruszam się od roku, komentarze innych użytkowników zmusiły mnie do wyrażenia opinii ponieważ nie zgadzam się z większością. Auto może z zewnątrz wydaje się ja duże aczkolwiek wymiarami zbliżone do serii 3 f30 i tutaj chciałem nadmienić iż komentarze ze mało miejsca w środku są nie na miejscu. Kupując auto widzisz ile ma miejsca jeżeli chcesz większego sedana odsyłam do s80. Wyciszenie- auto w porównaniu do innych w tym segmencie tj. Insygnia mondeo(nie oszukujmy się to jest jego konkurencja) wypada mega dobrze, przy prędkości 150-170 jest cicho. Jeżeli ktoś uważa inaczej polecam przejechać się insygnia. Skrzynia- jeżeli pamiętasz o wymianie oleju nie zachowuje się jak to widziałem w komentarzach „dziwnie”. Ponadto jest nastawiona bardziej na tryb eko, stąd właśnie jest nieco dłuższy czas reakcji jest to specyfikacja tej skrzyni a nie problem. Na koniec chciałbym jeszcze wspomnieć o wykończeniu które jest ja wysokim poziomie, oraz system multimedialny który jak na te lata działa świetnie i uważam ze w 2021 jest dalej miły w użytkowaniu. Do wad zaliczyłbym rozrząd na pasku ponieważ już przy tym żywotnym 5 cyl. Silniku przyjemniejszy był by łańcuch aczkolwiek pewnie była to oszczędność przy produkcji. Skrzynia jeżeli od początku ktoś o nią nie dbał potrafi być kapryśna oraz kosztowna w naprawie. Podsumowując auto z ta skrzynia i silnikiem prowadzi się świetnie, w moim brakuje AWD które znacznie poprawia właściwości jezdne, niweluje tzw uciekający przód w zakrętach poprzez lepszy rozkład masy.
Wysoki koszt naprawy, jednakże należy nadmienić iż wymiana koła dwumasowaego w manualu wcale nie jest dużo tańsza. Dbajcie o skrzynie
Przy napędzie na przód jednak czuć ze pojazd ucieka w zakrętach.
Nie mam zastrzeżeń u siebie, raczej każde auto które było garażowane oraz nie miało większych przygód nie będzie miało problemu z blachą
Schowki wystarczające jak na sedana, jedna gwiazda mniej za cupholdery między podłokietnikiem a lewarkiem, gdyby były nieco niżej dałbym 5 gwiazdek nie lubię opierać ręki na napoju

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D3 163KM 120kW [l/100km]

7,4