Ocena kierowcy - Volvo S60 II Sedan

Jacek, 6 lat temu
Silnik 2.4 D5 215KM 158kW
Rok produkcji 2010
Volvo S60 II Sedan 2.4 D5 215KM 158kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Moje drugie Volvo S60. Poprzednie Volvo S60 2003 r. - benzyna 2.4 140 KM. Auto znakomicie zaprojektowane i wykonane. Brak większych zastrzeżeń. Jedyne co mi padło to ponad rok temu regulator napięcia. Koszt ok. 630 zł. Poza tym - leję i jeżdzę.
Jak dla mnie to nawet za mocny. Spalanie po mieście ok. 8 litrów, na trasie z prędkością 75-85 km/h spalanie - uwaga - nawet 4,4 l/100 km. Oczywiście jazda z taką prędkością to męka. Jazda na autostradzie z prędkoscią do 140 km/h - ok. 6 max 7 l/100km. przez cały okres ekspolatacji - zero problemów.
Skrzynia biegów bez zarzutu. Na zimno czuć zmiany biegów, jak się rozgrzeje po kilkunastu kilometrach, działa już płynnie.
Układ jezdny OK ale ... promień skrętu mógłby być mniejszy i te opony niskoprofilówki... Po niektorych drogach w Polsce aż żal tym jeździć. Załatwiłem już trzy opony na amen. A zapasówki nie ma.
Karoseria bez zarzutu.
Widoczność ok. Lepsza niż w poprzedniku.
Orgenomia bardzo dobra. Na minus można zaliczyć niefortunne umiejscowienie otwierania klapy silnika ale to jest w sumie detal. Nieco mało miejsca z tyłu ale ja akurat jestem kierowcą.
Bez zarzutu.
Z tyłu nieco ciasnawo może być dla większych ludzi.
Wyciszenie znakomite.
Koszty utrzymania jednak są wyższe bo i wszystko do tego auta więcej kosztuje ale bez dramatu; to jest samochód z segmentu D Premium. Przegląd - ja robię raz w roku albo co 10 tys. km /wymiana filtrów, oleju itd./ ok700 zł w nieautoryzowanej stacji Volvo, wymiana oleju w skrzyni biegów /co 60 tys. km/ ok. 650-700 zł, rozrząd ok. 700 zł. Nic więcej nie robiłem.
Awaria regulatora napięcia. Koszt ok. 630 zł. I to wszystko.
Na razie - odpukać - brak takowych.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 D5 215KM 158kW [l/100km]

6,1