Ocena kierowcy - Volvo S60 III Sedan

Silnik 2.0 T4 190KM 140kW
Rok produkcji 2019
Volvo S60 III Sedan 2.0 T4 190KM 140kW 2019-2020 - Oceń swoje auto
Karoseria : wnętrze jest kapitalne
Auto udane, bardzo komfortowe, ma kilka wad, ale nie ma rzeczy bez wad... Ja lubie swoje Volvo za unikalny styl i kapitalne wnętrze. Rozważałem BMW 3 i muszę powiedzieć, że nie żałuję ani przez chwile swojego wyboru. Zobaczymy jak będzie się sprawować, na razie jest to pierwszy rok użytkowania :)
byłoby 5 gwiazdek, gdyby nie to spalanie... auto potrafi spalić w krakowskich korkach nawet 13 litrów... to jest dużo za dużo ja na dwulitrowy silnik. Nie jest to tylko moja opinia...
działa :) szybko zmienia biegi, czasami ma momenty zawachania, ale generalnie uwag brak
jest kompromisem pomiędzy komfortem, a świetnym trzymaniem się drogi. Nawet na dziurawych drogach auto nie myszkuje po drodze i nie daje odczuć dużych nierówności
design jest kapitalny :)
mam skrętne reflektory LED, uważam że są warte swojej ceny
dla mnie wnętrze jest największym atutem tego auta, wszystko jest w zasięgu ręki, obsługa bardzo intuicyjna. Bardzo zależało mi na sprzęcie harmann kardon, który naprawdę gra niesamowicie.
działa bardzo sprawnie, aczkolwiek miałem już pierwszą usterkę - pękniecie węża klimatyzacji, który został wymieniony na gwarancji na nowy wzmocniony.
sporo miejsca z tyłu i z przodu. Fotele są fenomenalne, zakres regulacji bardzo szeroki, nie przeszkadza brak regulacji zagłówków. Niestety moja wersja nie posiada elektrycznego rozkładania foteli z tyłu, trzeba się męczyć z plastikową zapadką w bagażniku jeżeli chce się przewieźć dłuższe przedmioty... ech, przy takiej cenie auto powinien być to już standard.
bez zarzutu, przy prędkościach autostradowych jest cichutko w środku. Auto jest bardzo dobrze wyciszone.
ciężko powiedzieć... jest to dopiero początek. Pierwszy serwis kosztowal mnie 1200 PLN brutto. Nie jest to mało za wymianę filtrów i oleju :)
jeżeli volvo w standardzie dorzuciłoby kilka rzeczy jak BLIS, czy elektryczne składanie oparć tylnej kanapy, to byłoby idealnie. Ja swoje auto kupiłem dużo poniżej ceny katalogowej, więc i tak jest spoko, ale uważam, że powinni dawać więcej w wyposażeniu seryjnym...
4 gwiazdki za awarię węża klimatyzacji
brak, zobaczymy jak będzie dalej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 T4 190KM 140kW [l/100km]

10,3