Ocena kierowcy - Volvo S70

Maxkon, 14 lat temu
Rok produkcji 1998
Volvo S70 2.0 126KM 93kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Komfort kabiny, nie do przecenienia.
Zawieszenie : osłony przegubów
Duże, komfortowe, solidne auto. Minus modelu z tym silnikiem to brak mocy i spalanie, dlatego myślę że wersja 180 konna jest lepszym rozwiązaniem, aczkolwiek na pewno droższym w eksploatacji (części)
Odpala idealnie, po mimo przebiegu, pracuje równo.
Dość długie przełożenia, co pozwala na mniejszą ilość operacji na biegach, biegi wskakują idealnie, wręcz na zasadzi \"kliknięcia\" i wiadomo że bieg jest wrzucony.
Auto swoje waży i przynajmniej ja miałem na początku że reaguje jakby z opóźnieniem na ruch kierownicą. Wydaję się też że jest zbyt delikatny na nasze polskie drogi.
Jest ok, tylko sporo maski przed nami:)
Wszystko na swoim miejscu, auto jest przestronne i naprawdę bardzo wygodne. to nie wątpliwie największa zaleta tego samochodu.
Jedyna co jakoś razi to wielkość przełącznika nawiewu, jest zbyt mały w porównaniu do całości kokpitu, reszta ok, klima załącza się dość szybko, szyby odparowują też ok. Drażnić może też potrzeba ustawiania temperatury na dwóch pokrętłach oddzielnie (klimatyzacja dwu-strefowa) i brak możliwości sprzężenia, w końcu większość razy jeździmy sami.
Doskonale i kropka:)
Przy większych prędkościach nie znacznie huczy, ale podejrzewam że to jest ta \"kanciastość\" :)
No i tu pierwszy minus niestety, auto ma apetyt na benzynę i przypomina o tym zwłaszcza wtedy gdy chcemy pojeździć bardziej dynamicznie, co w tym modelu przy ogólnym braku mocy deje we znaki :(
W tej cenie to naprawdę rozsądny wybór dla osób ceniących wygodę, przestronność, ale już nie sportową jazdę.
Jest ok, u mnie akurat bardzo zużyte są wszelkie przyciski i przełączniki, czasem też zacina się automat wysuwania anteny (ma spóźniony zapłon).
Osłony przegubów są gumowe co znacznie skraca ich żywotność, u mnie do zmiany przy kupnie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 126KM 93kW [l/100km]

12,5