Ocena kierowcy - Volvo S70

dzony_lopata@wp.pl, 14 lat temu
Silnik 2.5 TDI 140KM 103kW
Rok produkcji 1997
Volvo S70 2.5 TDI 140KM 103kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Wszystko mnie zaskoczyło, bo auto jest nie doceniane, ale mi to na ręke, nie ma tyle tego co golfów i innego badziewia by germany.
Zakochać się w tym można, auto z charakterem, duszą i z charyzmą, jasne wnętrze dodaje uroku, rzadkość na Polskich drogach, auto konserwatywne, ale z oryginalnym stylem nie żadna kopia. Następne bedzie Volvo C70 z MOCNYM szwedem pod maską.
Kultura pracy? silnik 5 cylindrowy by VAG, znakomita jednostka 2.5tdi, trochę głośny jak to starsze tdi, ale dla mnie to plus bo w środku prawie nic nie słychać, ale dzwięk niesamowity uwielbiam takie diesle z charakterem a nie popierdułki. Elastyczność znakomita nie trzeba redukować jadac na piątce 70-80km/h, ale wolę zredukować. Turbo dziury brak.
Skrzynia to chyba produkcji volvo i muszę przyznać, że udana, bardzo precyzyjna, twardo wchodzą biegi.
Na prostej znakomicie polskich dziur praktycznie nie czuć, jedynie na zakrętach mogło by być troche twardziej, ale bez przesady aż tak żle nie jest.
W tym temacie dla mnie super, co mam widzieć widzę.
Nic mi nie przeszkadza
Nie mam zastrzeżeń.
Na początku nie wygodne było dla mnie sprzęgło, z tego względu, że jest jakby bardziej na śrdku, ale po 20minutach było ok, nawet spodobało mi się to. Mam 195cm wzrostu i jest bardzo wygodnie, w dodatku długi podłokietnik. Klasa.
W tym temacie, nie jest zle ale mogło być lepiej innym przeszkadza głośna praca silnika, ale nie jest to uciążliwe wręcz przeciwnie, a jak komuś nie pasi to System Dolby Digital można wykorzystać na pokładzie.
Jak na ten silnik to nie dużo, ale zawsze chce się mniej, w mieście gdzieś 7.5- przy spokonej jezdzie 9 l przy butowaniu, w końcu to nie 1.9tdi ale w trasie do 6l nie problem a i mniej się da.
Chciałem kupić Alfe, ale dobrze, że tego nie zrobiłem bo bym wiele stacił nie kupując Volvo. Alfe kiedyś, Volvo dziś.
Nic(odpukać)
Nic w końcu to Jeszcze prawdziwe Volvo, konkretne, a nie gówno by Ford.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TDI 140KM 103kW [l/100km]

6,3