Ocena kierowcy - Volvo S90 II Sedan

Wojciech, 3 lata temu
Silnik 2.0 T5 250KM 184kW
Rok produkcji 2020
Volvo S90 II Sedan 2.0 T5 250KM 184kW 2018-2020 - Oceń swoje auto
Samochód dobrze się zbiera i ładnie przyspiesza, czy to spod świateł czy w trasie.
Skrzynia biegów reaguje nieco ospale na dodawanie gazu. Polecam zaopatrzyć się w pakiet Polestar, wtedy te mankamenty znikają (a przynajmniej są mniejsze) - ale według mnie takie zachowanie jak przy Polestar powinno być w standardzie, a nie być dodatkową opcją.
Samochód prowadzi się bardzo dobrze. Jak na 5-metrową limuzynę jest bardzo skrętny.
Może to kwestia karoserii, może lakieru, ale nie wytrzymuje on bliskiego kontaktu ze szczotkami w automatycznej myjni.
Konstrukcja samochodu w żaden sposób nie utrudnia prowadzenia. Pole widoku jest duże.
Wentylowane fotele i podgrzewana kierowca to cudowne wynalazki. Samochód bardzo szybko się nagrzewa gdy zimno i chłodzi, gdy ciepło.
Nawet przy 180 km/h (na niemieckiej autostradzie : ) w samochodzie można rozmawiać normalnym głosem, a radio jest dobrze słyszalne. W zasadzie klimatyzacja jest najgłośniejszym elementem samochodu - wnętrze jest bardzo dobrze wyciszone.
Póki co nie miałem żadnej usterki, więc ciężko mi się wypowiedzieć o kosztach napraw, ale samochód sporo pali jak na silnik 2.0 - w mieście 10-12 litrów, w trasie ok. 7-8.
W cenie niższej niż Audi A6 czy Mercedes Klasy E moim zdaniem otrzymujemy lepszy samochód.
Póki co nie miałem żadnej usterki.
Póki co nie miałem żadnej usterki.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 T5 250KM 184kW [l/100km]

8,7