Ocena kierowcy - Volvo V50

Piotr N., 15 lat temu
Rok produkcji 2008
Volvo V50 1.8 125KM 92kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : rewelacja, doskonale wyposrodkowane komfort i bezpieczenstwo, tempomat super, minus za naglosnienie
Lubie nim jezdzic. Prowadzi sie jak zabawka . Nie czuc tych 1400 kg. Bardzo poreczny. Bagaznik 400 litrow ( z kawalkiem) wystarcza, Rozlozylem siedzenia i wpakowalem zmywarke, prawie by sie druga zmiescila. Nie za duze, nie zamale skrojone na miare. Przy tym swietny wyglad i troche prestizu.
Silnik flexifuel, Mieszkam w Szwecjii i tutaj ten silnik oplaca sie najbardziej.Diesla nie kupilem bo problem w zimie i wysoki podatek w szwecjii ( za flexifuel zwraca mi 10 tys koron po 6 mc urzytkowania i place minimalny podatek z auto, a i tak leje benzyne, przy takich cenach nie oplac sie lac etanolu, takze jeszcze na nim ni jezdzilem. Silnik dosc elastyczny, od 2500 obr, dobrze przyspiesza od 4000 obr, przy niskich obrotach go nie slychac, przy wyzszych troche glosny ale o sportowym charakterze. Potwor to nie jest ale 11 s do 100 wystarcza.
nie mam uwag, dobrze zestopniowana, na poczatku byly problemy z wbiciem dwojki ( pierwsze 500 km) teraz sie juz uspokoilo, Fajnie sie w tym aucie zmienia biegi, zadnych szarpniec itd
rewelacja, auto na bazie fokusa, nastawy zawieszenia bardziej komfortowe niz fokus ale w zakretach prowadzi sie jak po szynach, mieszkam na polnocy i mam 4 mc snieg i lod na drogach ( opony z kolcami to standard tutaj), auto bardzo latwe do prowadzenia w poslizgu, wielokrotnie wprowadzalem go w poslizg przy 120 km/h i wiecej i wystarczyl lekki ruch kierownicy ( niestety nie da sie wylaczyc ESP (VOLVO!) i to troche psuje zabawe), lekko nadsterowne ( :-))
kiepska do tylo jak w kazdym kombi
bez zastrzezen, tylko zapominam gdzie sie otwiera wlew paliwa
rewelacja, system z odparowaniem przedniej szyby genialny, Ostatnio jechalem przy minus 12 stopniach zacvzal padac deszcz i zamarzac na szybie, wlaczylem odparowanie i max temp na przednia szybe(musialem uchylic tylne okna bo byl strasznie goraco), ale do domy dojechalem bez postoju i skrobania ( nie jak inni kierowcy natrasie), wyczerpalem caly plyn do spryskiwaczy w 10 km, przy -12 stopniach i predkosci 90km/h nawiew tak ogrzewal szybe ze woda nie zamarzala do wysokodci 2/3, jazda byla mozliwa a to najwazniejsze
jak w fokusie, mam 182 cm i dla mnie ok, z tylu tez w porzadku
glosno z nadkoli, glownie za sprawa opon z kolcami, zobacze jak bedzie latem
troche jestem rozczarowany, srednio 8-10,miasto i trasa, myslalem ze bedzie litr mniej, moze sie zmieni po zmianie opon na letnie
zaplacilem 200 000 koron ( okolo 80 tys zl), automatyczna klima, tempomat, ogrzewanie silnika na postoju i kabiny, 2 komplty opon, i pare innych dodatkow, w polsce zaplacilbym 20 tys zl wiecej
nic
nic