Ocena kierowcy - Volvo V50

Tomek, 5 lat temu
Rok produkcji 2004
Volvo V50 2.4 140KM 103kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny
Auto zdecydowanie polecam. Mimo że nie jest bez wad to jest warte tego by się zastanowić nad jego kupnem. To już stare auto ale ciągle mi się podoba jego sylwetka a za kombi nigdy nie przepadałem. Od auta wymagam przede wszystkim tego by było niezawodne i jak dotąd się nie rozczarowałem. Wcześniej miałem accorda muszę przyznać że tamto auto jak dla mnie było bardziej niezawodne (ale za to rdzewiało) tutaj musiałem na początku z nim trochę powalczyć żeby wyprostować zaniedbania poprzedniego właściciela i tym momencie mogę powiedzieć że jest dobrze. Założyłem LPG i jak na razie cieszę się moim v50 :)
5-cio cylindrowy Volvowski benzyniak. Nic dodać nic ująć. świetny do LPG i z tą myślą go kupiłem. Nie ma turba czy może innych nowinek technologicznych i chyba dlatego to długowieczny silnik i najbardziej pożądany. ps no i fajnie buczy :)
Jak na razie ok. nie wiem co tu można napisać... w sumie to chciałbym mieć 6stkę ale niestety nie ma. Poza tym wszystko ok
Myślałem że sztywne zawieszenie będzie zbyt twarde bo w poprzednim accordzie było miękkie ale nie jest źle. Chyba miękkie jest lepsze ale w v50 też nie mam większych uwag - może za to będzie trwalsze
właśnie dlatego wybrałem VOLVO, dla karoserii. Honda Accord dla mnie marka, model premium ale rdzewieje i koniec. Kupiłem Volvo 14letnie i nie ma tam rdzy i za to szanują tą markę!
nie jestem mistrzem kierownicy ale jakoś sobie radze a to co widzę w szybie tylnej przedniej czy lusterkach w zupełności mnie zadowala.
bez uwag raczej wszystko pod ręką, nie zauważyłem żeby mnie coś szczególnie wkurzało
jest dobrze, silnik 2.4 nagrzewa się szybko a dodatkowo podgrzewane fotele też robią robotę w zime. w lato jest ciepło ale jest też climatronic a ten spisuje się świetnie. Chociaż z tyłu skarżą się że słabo leci wiatr po nogach
dla mnie przestrzeni jest wystarczająco ale temu co siedzi za mną nie zazdroszcze. Chwilo to półtoraroczne dziecko więc nawet nie mówi to i się nie skarży ;) ale mogło by być lepiej. Sądzę że przestrzeni na nogi z tyłu mogłoby być więcej. W sumie to samo miałem w poprzednim Accordzie
no żeby nie było że daje tylko piątki. Co do wyciszenia to chciałbym mieć lepiej. Ale na to też pewnie wpływa zużycie auta, uszczelek itp. nie mniej tutaj odejmuje jedna gwiazdke
jak już pisałem na początku. Po zakupie nie obyło się bez tak zwanego pakietu startowego plus dodatkowych $$$ na drobne usterki. Ceny nieznacznie większę do accorda. Nie ma tragedii ale wiem że inni mogą mieć taniej
ogólnie volvo to droga marka, tak mi się wydaje, ale i dobra też tak mi się wydaje odejmuje jedną gwiazdkę bo życzyłbym sobie żeby było trochę taniej
szczególnie na początku było tego troche ale to przez zaniedbania poprzedniego właściciela. po wyprostowaniu wszystkiego w sumie jest bez zarzutu.
z poważnych usterek to NIC jak dotąd. ale nie znasz dnia ani godziny w szczególności w aucie 14 letnim z na 100% cofanym licznikiem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 140KM 103kW [l/100km]

11,3