Ocena kierowcy - Volvo V50

Silnik 1.6 DRIVe 109KM 80kW
Rok produkcji 2007
Volvo V50 1.6 DRIVe 109KM 80kW 2005-2012 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Bardzo dobrze 3+, na 4- trochę za słabo. Ogółem jazda jest ok, przyjemna nawet, ale spalanie średnie w granicach 8l jest moim zdaniem za duże. Na minus jest też mało miejsca dla pasażerów z tyłu.
Dziura na dole jest straszna, brakuje startu od począsku, bardzo niepewnie się czuję przy włączaniu do ruchu, wyjazdach z posesji, ,masakra
Całkiem całkiem, dużo lepsza niż w Borze.
Dobrze.
z widocznością nie najlepiej, ale dużo lepiej niż w poprzednim aucie.
bez szału. W kieszonki w drzwiach można wsadzić mały pamiętnik albo kilka kartek, ew skrobaczkę do drzwi która i tak się nie mieści. w środku klaustrofobia męczy. To nie jest auto dla dużego chłopa za kierownicą , albo dużej rodziny, maks 2+2
Nagrzewa się szybko zimą i bardzo ładnie chłodzi latem, zwykła ręczna klima działa bardzo dobrze, jak na 10 letnie auto.
strasznie mało miejsca z tyłu, z przodu szału też nie ma.
Jest dobrze.
Nie wiem skąd bierzecie spalanie w granicach 4-5l? Moja v50 pali widocznie jak smok. 1,6 i 109 koni to muł, mocy brakuje i to bardzo. Pierwsze dwa miesiące jeździłem trzymając gaz w podłodze i za głowe się łapałem, bo zimą chlał jak pijak tanie wino i wychodziło ponad 9,5 litra w mieszanym z przewagą jazdy pozamiejskiej do 10km. Po rozum do głowy przyszedłem po czasie kiedy musiałem płacić i płakać na stacji benzynowej. Jeżdząc maksymalnie ekonomicznie spalanie spadło do 6,8 litra i na zatankowanym baku 47 litrów (max) mam maksymalny jak do tej pory zasięg 680km.
W porównaniu do 8 lat starszewj bory, zmieniło się niewiele na plus: - ergonomia, wykonanie, wyciszenie, jakość zastosowanych materiałów, drobne usterki, których nie ma, na minus: - spalanie, spalanie i jeszcze raz spalanie, droższe części eksploatacyjne.
Przez rok od zakupu przy przebiegu 260000 nie zepsuło się nic, odpukać.
problem przez pewien czas z hasłem "błąd kluczyka, kilka razy nie mogłem odpalić w ogóle auta, problem trwał przez miesiąc, po czym znikł sam. Problem 2: nie otwierający się bagażnik w kombi to masakra, problem z elektrostykiem w klapie, dłubacze dłubią i nie potrafiątego naprawić, bardzo irytujące.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 DRIVe 109KM 80kW [l/100km]

9,5