Ocena kierowcy - Volvo V50

damol, 8 lat temu
Silnik 2.0 TD 136KM 100kW
Rok produkcji 2004
Volvo V50 2.0 TD 136KM 100kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Nic się szczególnego nie dzieje, tankuję i jeżdżę. Auto jest ekonomiczne i dynamiczne zarazem. Brakowało mi tego w poprzednim moim aucie - passat 1.9TDI - tyle tam lepszego było że był większy bagażnik
Silnik mocny i niezbyt paliwożerny, awarii nie było żadnych. Po prostu wszystko gra
Rewelacyjna sześciobiegowa skrzynia biegów pozwala na jazdę z prędkością 160km/h i palić 6,5l/100km. Wszystkie biegi wchodzą idealnie.
Żadnych zastrzeżeń, trzyma się drogi świetnie, nigdy nie miałem takiej sytuacji żebym stracił zaufanie a bywa że jeżdżę bardzo dynamicznie
Odnośnie widoczności do przodu nie ma zastrzeżeń, nie ma czegoś co by jakoś szczególnie zasłaniało. Inaczej jest z widocznością do tyłu - jest kiepsko - tylne zagłówki zasłaniają widok przez małą szybę. Do tego słupki tylne są szeroki także bardziej precyzyjnego poruszania się do tyłu tym autem trzeba mi było uczyć się zdecydowanie dłużej niż w innych, które miałem
Wszystko gra, fotele - wydawały mi się twarde ale są rewelacyjne, długie kilometry robi się tym autem bez wiercenia się bez przerwy. Przyciski i regulacje - wszystko jest dobrze skomponowane i proste w obsłudze. Trochę brakuje większych kieszeni w drzwiach i jakiejś popielniczki czyli kosza na śmieci
Miłe jest szybkie odparowanie przedniej szyby, tylna też sprawnie się oczyszcza, to po prostu działa dobrze; w passacie miałem climatronik i to była porażka totalna. Po takiej zmianie powinienem może wyżej to ocenić ale to po prostu dobrze działa więc bez przesady
Hmm, nigdy nie siedziałem na innym miejscu niż fotel kierowcy - tutaj nie ma w ogóle problemu, mam 184cm wzrostu i nie czuję w ogóle dyskomfortu. Pasażerowie mają podobne zdanie
Pewnie mogłoby być lepiej ale jest bardzo dobrze, po mieście nie przenosi hałasu z pokonywanych nierówności a w trasie nie słychać uciążliwego szumu
Auto mało pali i awarii poważniejszych nie ma aczkolwiek byłem już w serwisie i przyjęto mnie bardzo fachowo, sympatycznie i jak na ASO to chyba dość tanio. Przy okazji polecam Volvo NOVA w Łodzi
Hmm, nie wiem co by było gdybym zdecydował się na znacznie tańszego focusa ale uważam, że mam za większe pieniądze pewniejsze auto
Nie miałem takich, chyba że do drobnych usterek należy zaliczyć wymianę żarówki od świateł mijania
Nic poważniejszego się nie działo, po zakupie wymieniłem tylne amortyzatory i rozrząd ale to sprawy eksploatacyjne

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TD 136KM 100kW [l/100km]

7,1