Ocena kierowcy - Volvo V50

Krystian240, 6 lat temu
Silnik 2.0 TD 136KM 100kW
Rok produkcji 2007
Volvo V50 2.0 TD 136KM 100kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Bardzo ładna linia nadwozia, wygodny samochód dla mnie, przestronne wnętrze, zaskakująca duża ilość miejsca nad głową( mam 192cm wzrostu),
Silnik dynamiczny oraz zaskakująco mało pali, miasto w granicach 6-6.5, trasa to przy spokojnej jeździe nawet 5.2l
W moim przypadku mam rzadko spotykany 5 biegowy manual nawet AutoCentrum go nie wyszukuje ;), nic nie zgrzyta biegi płynnie wchodzą
Auto trzyma się drogi jak przyklejone ;)
ładna linia nadwozia, wszystkie elementy ładnie spasowane, a najładniejsze według mnie to są tylne lampy
Co do widoczności to mnie trochę przeszkadza słupek A, trochę za gruby, a tak poza tym to nie mam zastrzeżeń
auto bardzo wygodne, fotele są wręcz fantastyczne, przejechałem tym autem trasę 900km jednym ciągiem bez zbędnego zatrzymywania na przysłowiowe rozprostowanie kości, gdyż nie było takiej potrzeby, plecy mnie nie bolą podczas jazdy tym autem
bardzo przyjemnie pracuje wentylacja. Co do ogrzewania to jestem szczęśliwym posiadaczem dodatkowego grzania w postaci nagrzewnicy postojowej, więc na brak ciepła nie narzekam,
dużo miejsca zarówno z przodu jak i z tyłu
wyciszenie na dobrym poziomie mogło być lepiej ale nie jest złe
Na koszty utrzymania nie narzekam gdyż mając ten samochód od sierpnia tamtego roku wymieniłem tylko 2x olej w silniku, wszystkie filtry oraz łożyska w tylnej osi. Nie były to nie wiadomo jakie pieniądze podstawa
W moim przypadku stosunek jakości do ceny jest bardzo dobry gdyż auto kupiłem w Szwecji za cenę 3k niższą niż średnia cena tego samochodu w PL, koszty przejazdu, samolot/prom oraz zarejestrowanie i ubezpieczenie wyniosły mniej niż bym chciał w Polsce kupić, a sprowadzając stamtąd wiem że mam orginalny przebieg, który napewno odstraszy przyszłych kupców
mój egzemplarz nie posiada drobnych usterek ;) no chyba że ja takowych nie widzę
jeszcze się nie zdarzyły i pewnie prędko się nie pojawią gdyż auto na czas jest serwisowane

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TD 136KM 100kW [l/100km]

6,2