Ocena kierowcy - Volvo V50

Leon N., 3 lata temu
Silnik 2.0 TD 136KM 100kW
Rok produkcji 2005
Volvo V50 2.0 TD 136KM 100kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Super wykonanie i precyzja prowadzenia.
Układ elektryczny
Kupiłem przez przypadek. Szukałem pojazdu na dojazdy do pracy i czasem gdzieś tam trase zrobić. Zapłaciłem 1/3 ceny rynkowej więc za to go bardzo lubię. Osobiście nie lubię diesli, ale czemu sobie odmawiać nowych doświadczeń motoryzacyjnych?
Bardzo dynamiczny. Jak na razie po 40tkm zrobionych w 6 mcy oprócz dwumasy (3tyś) nic nie zrobiłem.
Jest okej. Chociaż na 6, to już dla mnie dynamiki zero. Ale po autostradach jeżdzę 5% ogółu tras. 5 do 100 wystarcza.
Małe to jest i lekkie więc takie mało przyklejone. Ale jeździ precyzyjnie bardzo.
Nie wiem co to znaczy karoseria ;) No karoseria jak karoseria.
Wszystko widzę dobrze. Słupki z przodu trochę szerokie ale jak się przyzwyczaisz to nie ma z tym problemu.
Mi się podoba ta szwedzka ergonomia. Chociaż guziczków dużo na konsoli środkowej po 2 tygodniach trafiam na oślep.
Tutaj powiem że jestem bardzo zaskoczony. Klima w 15 letnim aucie mrozi jaja :) A że to szwedzkie to i bardzo szybko też grzeje. Ma nawiewy na szyby boczne z przodu. Mi nic nie zaparowuje.
V 50 to małe auto. Mam 170cm i ok 65 kg. I wg. mnie to idealne auto do max. takich gabarytów. Powyżej tego będzie z pewnością ciasno. Dzieci z tyłu nie narzekaja.
Diesel, więc słychać go. Przy 180 jest głośno. Do 100 to super.
Wymieniałem dwumase pierwszy raz w życiu. I nie wiedziałem ze to tyle kosztuje. Poza tym to tanie jest na codzień. Z tym że ja utrzymuje terenöwki jeszcze, (V6 3.5) to trochę inaczej koszty widzę niżbym wcześniej jeździł punto w gazie :)
Jakość wykonania super. Cena... no płaci się za szwedzkie roboczogodziny :) Kurde, teraz widzę że te niemieckie auta to zwykłe tłuczki są. A miałem i a6 nawet :)
Nie mam usterek drobiazgów. Chyba sensor poduszki kierowcy się zepsuł tylko.
Elektryka. Z tego co wiem to ponoć standard z tą elektryką.... więc.... od czasu do czasu: - przestaną działać szyby, wszystkie. Czasem nie można radia zmienić i cd też. Wyświetla nie istniejące usterki. Albo wyłącza się kokpit (wszystko gaśnie we wnętrzu!) przy 180 na autostardzie i gaśnie silnik, tak na 3 sek. Potem jedzie dalej. Niekiedy wyłącza się caly licznik. A najgorsze jest to że te błędy elektryki czasem zmniejszają moc silnika i to okrutnie! I wtedy też nie działa tempomat. To wszystko ponoć wina styków dziadowskiej skrzynki elektrycznej... nie wiem. Mam mocne nerwy i się tym nie przejmuje. Nauczyłem się to opanowywać. Odłączam wszyskie te kable grube na 5 minut, i po takiej operacji 2-3 tygodnie jest bez problemu. Jak się pojawiają, powtarzam procedurę. Nie chce mi sie iść do elektryka z tym, bo wiem że to nic nie da, tak z doświadczenia mówię. Skroi mnie 1k a jak usterka wróci to mi powie, no panie auto ma 15lat, to czego pan oczekuje :) Ale kiedyś to naprawię :)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TD 136KM 100kW [l/100km]

7,2