Ocena kierowcy - Volvo V70 II

Rok produkcji 2003
Volvo V70 II 2.4 170KM 125kW 2000-2007 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Układ hamulcowy
Zawieszenie : Te tuleje wahacza, przez które trzeba kontrować kierownicą, da się z tym normalnie jeździć, ale w końcu warto to zrobić.
Samochód uważam za świetny, jest pakowny, ustawny, wygodny, trwały i bezpieczny, ma mocny silnik - jest Volvem! :) Auto dobrze wyposażone i idealne na trasy, w mieście też daje radę, mimo że duży i zdawać się może, że trudny przy manewrach... To kwestia wprawy. Obsługa warsztatowa nie jest droga, jedynie spalanie w cyklu miejskim może odstraszać, ale to opiszę niżej.
Mam silnik 2.4 170KM w automacie i jest naprawdę dobry. Gdy przesiadłem się z poprzedniego samochodu (v70 1998 w dieslu) to potrzebowałem kilku chwil, żeby się przyzwyczaić do pedału gazu - bardzo czuły i lekkie przyciśnięcie zdawało się chcieć rwać asfalt. Silnik jest mocy i ładnie pracuje, przy niższych temperaturach rozgrzewa się już po paru minutach.
Skrzynia poprawna i nie awaryjna, jak głosi opinia. Może to dlatego, że to klasyczny automat, a nie geartronic. Dobrze zmienia biegi i czuje, kiedy chcę auto przeciągnąć, redukcja działa bardzo dobrze. Niedługo jednak warto zmienić olej, gdyż czasem czuć delikatne szarpnięcia.
Samochód prowadzi się pewnie,wspomaganie bardzo dobrze dobrane do masy i gabarytu auta. Mój egzemplarz musi mieć delikatnie skręconą kierownicę, aby jechał prosto - mechanik twierdzi, że to tuleje wahacza, przypadłość tych modeli.
Widoczność bardzo dobra, duże przeszklone kombi. Nie mam czujników parkowania, ale to żaden problem, na lusterka parkuje się idealnie. Może to kwestia przyzwyczajenia do kombi.
Wszystko jest na swoim miejscu, przyciski są ułożone z rozmysłem, nie ma gąszczy dziwnych guzików - wszystko jest czytelne.
Samochód zimą nagrzewa się bardzo szybko,już parę minut po odpaleniu leci ciepłe powietrze. Nawiew na szybę bardzo szybko odparowuje parę, a latem klimatyzacja automatyczna chłodzi naprawdę szybko całe auto. Klima jest dwustrefowa, więc można ładnie wyregulować, dużym plusem jest nawiew na tył w słupkach.
Daję 4, ponieważ gdy z przodu siedzą wysokie osoby, wysokie osoby z tyłu nie mają super dużo miejsca. Jednak bez problemu wsiądą 4 dorosłe osoby + dziecko w foteliku ustawionym tyłem do kierunku jazdy (zajmuje więcej miejsca).
Dobrze wyciszony, czasem tylko głośno słychać kałuże, jednak na trasie jest bardzo dobrze. Nagłośnienie oryginalne jest bardzo przyjemne.
Spalanie w mieście jest naprawdę wysokie. Przy temperaturze okolo 0 stopni auto pali 13,6l/100km. To niemało, jednak samochód swoje waży, silnik jest duży no i automat swoje dokłada. Jednak na trasie przy spokojnej jeździe da się zejść do 8,5litra przy jeździe stałą prędkością ok 120km/h na ekspresówce i do 100km/h na zwykłej drodze. Ceny części są tanie, np wymiana rozrządu części + wymiana to ok 750 zł, podczas gdy benzynowa laguna mojego ojca z tego samego roku to ok 900 zł. W aucie niewiele trzeba naprawiać :)
Dobre auto w rozsądnej cenie. Nie należy do tanich, ale za ceną idzie dobre wykonanie, wygoda, dobre wyposażenie i przyjemność z jazdy volvo.
Drobnych usterek to nie miałem w tym aucie.
Raz żona do mnie zadzwoniła, że samochód przeszedł w tryb awaryjny i dziwnie terkocze. Okazało się, że nie palił jeden cylinder, a winny okazał się komputer. Naprawa wyniosła 600 zł, więc nie tak drogo. Poza tym w aucie nic się nie działo przez 2 lata mojego użytkowania.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 170KM 125kW [l/100km]

11,4