Ocena kierowcy - Volvo V70 II

Silnik 2.4 T AWD 200KM 147kW
Rok produkcji 2002
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Volvo V70 II 2.4 T AWD 200KM 147kW 2000-2007 - Oceń swoje auto
Inne : jest na prawdę wygodny, dla tego naprawiam go i naprawiam...
Silnik : pekajacy blok, cieknie
Przeniesienie napędu : AWD rozsypało sie po 240tys km
Karoseria : ppod listwami na drzwiach jest rdza! (auto bezwypadkowe)
Auto bardzo wygodne. Świetnie wykończone. doskonałe audio. Ma teraz 3 silnik. W 2 poprzednich pękły! bloki. Trzeci cieknie góra i dołem. Oryginalny poddał się przy 190tys km. Podobnie dwumasa. Mam już trezcią (wszystkie oryginalne). Skrzynia biegów eksplodowała mi na trasie. Wymieniałem juz 3 komplety tłumików. Dodam, że auto z polskiego salonu i serwisowane ..:) AWD sobie świetnie radzi na śniegu, gorzej na mokrym. Reasumując w porównaniu do mojego volvo 850 z 1996 to kompletny złom. Generuje olbrzymie koszty serwisu. Drugiego takiego bym nie kupił ale z moim się zżyłem.
Silniki nieźle ciągnie, bardzo płynnie rozwija moc. Niestety te motory to kompletna porażka. Wyprzedzanie to bajka. Pierwszemu pękła blok, drugiemu pękł blok a trzeci cieknie góra i dołem.
Skrzynia biegów jak jest sprawna to jest super. Czysta przyjemność. Idealnie zestopniowana. Przy 190tyś zaczęła wyć (wymieniłem łożyska) Przy 240tyś zmieliła zębatki na połączeniu z napędem. Miałem sporo aut i nie wiedziałem, że skrzynia może sie w ogóle zepsuć..
jeździ równo, stabilnie i pewnie. Miałem nivomaty i na zakrętach ostrych zarzucało tyłem. Wymieniłem na zwykłe i problem zniknął. Wymaga tylko bardzo precyzyjnej geometrii. nie na oko.
Doskonale, doskonale. Wszystko widać co potrzeba.
Auto jest dla mnie idealne pod względem wygody. Dla tego je naprawiam i naprawiam. Od roku szukam nowego auta i żadne nie wytrzymuje porównania jesli chodzi o fotele, pozycje za kierownicą czy sterowanie urządzeniami czy super audio.
Ideał.
Chyba najlepsza jaką znam w tej klasie.
Dochodzi tylko mruk silnika przy przyśpieszaniu i szum opon.
Tu jest kompletna porażka. Na same naprawy wydałem przez ostanie 4 lata ok 50tys. Nie wiem po co. Jak się jedno naprawi to leci kolejne.
Nowy piekielnie drogi i nie warty tej ceny! Używany tylko D5 bez AWD
Szwankuje centralny zamek. Lusterka potrafią się otworzyć niesymetrycznie (jedno zamknięte, drugie otwarte). Sterowniki od okien w drzwiach kierowcy na mrozie nie działają.
Bez super assistance nie ruszaj się z domu - taka dewiza. W zasadzie każdy powrót z trasy to wizyta u mechanika. Silnik, skrzynia biegów, dwumasa, skrzynia kątowa. Podkreślam, że nie jest to złom z zachodu tylko auto z polskiego salonu z dokumentacją!

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.4 T AWD 200KM 147kW [l/100km]

12,8