Ocena kierowcy - Volvo V70 II

Silnik 2.4 D5 163KM 120kW
Rok produkcji 2004
Volvo V70 II 2.4 D5 163KM 120kW 2005-2007 - Oceń swoje auto
Karoseria : żadnego śladu korozji
spodziewałem się czegoś lepszego, ale konkretnie nie potrafię ocenić co było \"nie tak\"
odczuwalna \"dziura\" przy gwałtownym wciśnięciu pedału gazu. to chyba jedyny minus. silnik odpalił na kilkunastostopniowym mrozie po blisko 2 tyg. odpoczynku
moim zdaniem brakuje 6 biegu. skrzynia działa bez zarzutu.
jazda w trasie rewelacja. minusem jest bardzo szeroki promien skrętu (ale to w mieście). ładowność niby duża, a przy trzech osobach na tylnej kanapie prawie szoruje rurą wydechową po asfalcie - niezrozumiałe
klimatyzacja działała bardzo dobrze. niestety problemy były z ogrzewaniem. na wolnych obrotach wiało zimne powietrze. ale to może wynik usterki. przestało również działać nezależne ogrzewanie i pewnie dlatego to odczułem.
z przodu miejsca wystarczająco. natomiast z tyłu (wg. mnie) przy tych rozmiarach samochodu powinno być więcej miejsca, ale ja tam nie siedziałem wieć nie przeszkadzało to :).
powyżej 120 km/h powinno być ciszej w tej klasie samochodu
części drogie i nie wszędzie dostępne. spalanie przy tej wielkości samochodu uwazam za bardzo pozytywne
w ciągu dwóch lat użytkowania, wymiana drobnej części w przednim zawieszeniu. Przestało działać niezależne ogrzewanie (nie naprawiałem wiedząc, że idzie do sprzedania).
nikt jednoznacznie nie potwierdził, ale być może uszczelka pod głowicą zaczęła przepuszczać powietrze do płynu chłodzącego - być może to było przyczyną braku ogrzewania na wolnych obrotach - gdy działało webasto nie miało to znaczenia.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 D5 163KM 120kW [l/100km]

7,2