Ocena kierowcy - Volvo V70 II

Silnik 2.4 TD 130KM 96kW
Rok produkcji 2004
Volvo V70 II 2.4 TD 130KM 96kW 2002-2007 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : bardzo mocny
To 3 volvo w rodzinie ( 850 2.5tdi, v50 1.6D ) szczerze polecam!
Fantastyczny 5-cylindrowiec. W wersji 130 konnej nie do zajechania - ten sam silnik z innym sposobem zasilania ma obecnie 210koni! Silnik na Comonreilu w trasie po niemieckich autostradach pali symbolicznie. 130 km/h z tempomatem po 1700 km średnia to 5,2! - przy wskazaniu komputera 110km/h średniej prędkości! a trasa była Polska Chorwacja ( góry i doliny autostrada czasem do 170km/h ). W mieście jeżdżąc normalnie bez sportowego wciskania spalanie na poziomie 6.3-6.5litra. Auto w tej wersji silnikowej z automatem nie należy do żwawych.
Automat po przyswyczajeniu nie zamienią na inną :) Przejechałem 270 000km ze skrzynią nic się nie dzieje. Wymiana oleju co 80 000km to koszt ok 600zł - brak zamienników oleju do skrzyni - sam olej to ok 400zł.
Na naszych drogach nic nie wytrzyma przez 100 000km wymieniłem drążki i sworznie. Ceny tych części w zamiennikach na normalnym poziomie.
Ekstra do tyły ze względu na długość auta nieco gorzej :)
W środku wszystko przemyślane i pod ręką.
Na zewnątrz 36 w plusie a w środku 20 stopni :) nawet w czarnym aucie... Klimatronik dwustrefowy w standardzie.
Dwa razy robiłem nim wakacyjne trasy po 1700 km non stop ( zamiana z żoną ) dzieci 9 i 4 lata spały z tyłu.
Fantastycznie
Z automatem: miasto max 7, min 6,3 trasa max 6,8 , min 4,8 [ 110km na płaskim :) ]
zero

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 TD 130KM 96kW [l/100km]