Ocena kierowcy - Volvo XC60 I SUV

Greg, 13 lat temu
Silnik 2.4 D5 215KM 158kW
Rok produkcji 2010
Volvo XC60 I SUV 2.4 D5 215KM 158kW 2009-2013 - Oceń swoje auto
Inne : Systemy bezpieczeństwa, napęd dający przyjemność z przyśpieszania, systemy wspomagania eksploatacji zimowej.
Choć w poszczególnych kategoriach nie mogę dać oceny max, to jak przyłoży się wagę do najważniejszych kategorii zadowolenia takich jak radzenie sobie Volvo z polską zimą, czy fun z jazdy, wygoda i systemy wspomagające bezpieczeństwo to samochód ma u mnie maksymalną ocenę.
Silnik wraz z tuningiem software\'owym daje temu autu fajnego kopa. Przyjemnie wyprzedza, a kick down daje taką radochę, że nie jestem w stanie opanować się i oszczędzać paliwo. Jazda tym jest super.
Fajnie reaguje na wciśnięcie gazu zbijając biegi w dół. Nie jest perfect bo czuć opóźnienie nie tylko z turbiny ale ze skrzyni biegow również. Ale nie ma co za wiele narzekać. Nie jest źle.
To jest SUV więc układ jezdny nie może być tak zestrojony jak w niskim samochodzie sportowym, ale nie mogę też powiedzieć że jest super. Jest OK.
Widoczność do tyłu mam wspomaganą kamerą cofania. Bez tego nie umiałbym zaparkować. Ale inni ludzie umieją. Widoczność do przodu jest bardzo dobra.
Generalnie super wygodny i wszystko bardzo dobrze przemyślane i rozłożone w kokpicie. Nie podoba mi się jedynie filozofia obsługi nawigacji. Jak wymienią nawigację na jakiś lepszy system to będzie super.
Trudno coś powiedzieć złego o wentylacji i ogrzewaniu. Fotele nagrzewają się bardzo szybko. Dodatkowa nagrzewnica rozmraża samochód zanim się do niego wsiądzie - PERFEKCJA! Klimatyzacja jest w stylu - nastaw temperaturę i zapomnij. Sama sobie radzi, nawet nie wiem kiedy, ale powietrze w samochodzie jest super komfortowe. Bardzo zadowolony!
Miejsca jest wystarczająco dużo. Wygodne fotele, schowki... Brak uwag.
To jest SUV i nie jest super opływowy. Taki mi się właśnie podoba. No i mały szum w czasie jazdy jest słyszalny, ale na prawdę niewielki. Silnik słychać, ale silnik musi być słychać. Po to wciskam gaz do dechy by słyszeć silnik, więc ogólnie jestem bardzo zadowolony.
Obiektywnie, pewnie nie jest najtańszy w eksploatacji, ale jak cię stać na samochód za te pieniądze to nie marudź, że cię nie stać na paliwo do niego. Diesel 2,4 nie pali wcale dużo, ale spalanie zależy od tego jak wciskasz gaz, a w tym samochodzie samo cię ponosi by docisnąć czasem w czasie przyśpieszania. Daje radość, a za radość trzeba płacić.
Zawsze mógłby być trochę tańszy i trzymam za to kciuki. Jakość dobra, ale cena też wysoka.
Nic jeszcze nie zaobserwowałem niepokojącego.
Brak usterek.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 D5 215KM 158kW [l/100km]