Ocena kierowcy - Volvo XC60 I SUV Facelifting

Silnik 2.4 D4 190KM 140kW
Rok produkcji 2015
Volvo XC60 I SUV Facelifting 2.4 D4 190KM 140kW od 2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Brzmienie i moc. Poza tym jakosc wykonania
Mój pierwszy SUV. Ogólnie bardzo dobrze - duże auto o nieporównywalnym prześwicie z innymi autami tej klasy - bardzo wygodne w mieście i na weekendowe wyjazdy poza miasto.
Silnik ok - 2.4 litra świetnie brzmi. Ostatnio czytałem że przegrywa z dwulitrowym dieslem Mazdy CX-5 bo bardziej paliwożerny i mniej nowoczesny. Byłem na dwóch jazdach próbnych Mazdą - sorry ale przy aucie za 200k litra paliwa więcej na 100km nie ma takiego znaczenia jak dźwięk dodatkowego cylindra i kilkadziesiąt koni mocy więcej. Jedyne co żałuję - swojego skąpstwa że nie wziąłem D5:/
Nie jestem fanem automatów - robi swoją robotę ta skrzynia ale demonem szybkości nie jest...
Trzymanie drogi ok - nadwozie i wspomniany przeswit bardzo wysoko co sie czuje jadac autostradą. Napęd na cztery koła - wykorzystuje rzadko ale nie żałuję że wziąłem.
Do przodu widok elegancki - wszystko widać. Do tyłu - mam kamerę wiec tez ok. Ogólnie spoko.
Fotele marzenie - mam wersję Ocean Race z jasną skórą więc zachwycam się kolorem i cierpię jak to trzeba potem myć. Jakość wykonania naprawdę w porządku. Panel koło kierowcy ('ludzik' Volvo + klawiatura telefonu) specyficzne dla Volvo ale da się przyzwyczaić. Może mi ktoś wytlumaczyc po co jest mała półeczka za tym panelem? Bez sens kompletny i zabiera miejsce
Bez zastrzeżeń
Z przodu wolałbym więcej bo szału nie ma. Z tyłu ok jesli jedziemy we czwórkę - dla piątej osoby kapa bo wysoki tunel srodkowy - ze spodziewam sie drugiego i trzeciego dziecka w tym roku to z Volvo trzeba się będzie rozstać;)
Jakbym chciał cichsze to bym wziął czterocylindrowe. Mruczy tak jak chciałem i jest ok. Na autostradzie 160 i można normalnie rozmawiać w kabinie
Póki co tylko leję ropę.
Volvo daje największe rabaty wśród konkurencji - Mazda oferowała 0% (słownie zero) na CX-5 a Volvo ponad 20% przy zakupie na flotę. Wybór był prosty.
Brak ale to jeszcze nie cały rok
jak wyżej

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 D4 190KM 140kW [l/100km]