Ocena kierowcy - Volvo XC60 I SUV Facelifting

Silnik 2.4 D5 215KM 158kW
Rok produkcji 2014
Volvo XC60 I SUV Facelifting 2.4 D5 215KM 158kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Inne
Podróżuje się komfortowo. Auto dobrze się prowadzi. Napęd przydatny zimą- sprawdził się w górach.
Wspaniałe brzmienie, super przyspieszenie.
Chyba mogłaby troszkę lepiej pracować. Choć w trybie sport zaczyna nadążać za silnikiem.
nie ma się do czego przyczepić.
Testowałem wiele małych suv min. RAV4, CRV, OUTlander, CX5 ale tu od pierwszego momentu poczułem się najlepiej i wiedziałem, że ten samochód kupię.
ocena tylko przeciętna ponieważ dwukrotnie byłem na czyszczeniu klimatyzacji. Już po 3 miesiącach od zakupu pojawił się dziwny nieprzyjemny zapach.
Mimo prawie dwóch metrów wzrostu nie narzekam na brak przestrzeni. Za mną też może spokojnie podróżować dorosła osoba. Choć trzy dorosłe na tylnej kanapie już zdecydowanie mniej komfortowo.
Daję max ocene mimo, że jak to w większości diesli słychać pracę silnika. Ale jest to urzekający dźwiek!
Póki co bez awarii. Średnie spalanie 9,2 na przyzwoitym poziomie. W mieście nawet mniej. Osoby podróżujące z prędkością do 140km/h są w stanie pewnie zejść poniżej 9 gdyż od 160 zaczyna palić więcej.
Auto jak na średniego Suv drogie. W porównaniu do innych suv podobnej wielkości. Ale cenę rekompensuje jakość użytych materiałów i kolejny raz podkreślę wspaniały silnik.
Jak na razie bez większych awarii. Poza klimą jeszcze wymiana wycieraczek, które po 5 miesiącach były w kiepskim stanie. Wymieniono bezkosztowo w ramach gwarancji.
Brak i oby jak najdłużej! ;-)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 D5 215KM 158kW [l/100km]

9,4