Ocena kierowcy - Volvo XC90 I

Silnik 2.4 D5 163KM 120kW
Rok produkcji 2005
Volvo XC90 I 2.4 D5 163KM 120kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Inne : Komfort podróżowania i przestrzeń w aucie
Samochód jest super wygodny, nawet 1000 kilometrów przejechane od razu nie wpływa na zmęczenie czy ból pleców. Bardzo bogate wyposażenie, doskonałe wykonanie i dobór materiałów. Bardzo ładnie prezentuje się na drodze, nadwozie cały czas jest atrakcyjne mimo że ma już 14 lat. Po prostu Volvo
Absolutnie bezawaryjny i niesamowicie trwały. Nie miałem z nim żadnych problemów, nie spala oleju. Tankujesz i jedziesz. Wersja 163 KM trochę za słaba do tego ciężkiego auta. Taki trochę samochód dla emerytów, dlatego zdecydowałem się na dołożenie mu kilku KM i trochę Nm... Teraz mam 190 KM mocy i 400 Nm momentu. Zupełnie inne auto.
Manualna, 6 biegowa. Nie lubię automatów, więc jestem bardzo zadowolony
Bardzo fajnie trzyma się drogi, również w zakrętach pokonywanych z wyższymi prędkościami. Bardzo komfortowe zawieszenie i pomimo przejechania około 50 tys km po polskich drogach jeszcze nic do wymiany. Żadnych stuków, hałasów. Jest ok.
Dla mnie super. Widzę to co potrzeba, a dodatkowo mam czujniki parkowania do tyłu, więc jest tak jak ma być. Żadnych kłopotów.
Jak to w Volvo, czyli doskonale. To jest już moje piąte kolejne volvo i mimo że miałem w życiu grubo ponad 100 samochodów różnych marek, to w końcu wiem że volvo jest właśnie dla mnie :)
Po nagrzaniu silnika jest jak w saunie. Ale silnik duży, to zanim się nagrzeje musi upłynąć 5-10 minut... Wentylacja super, szyby odparowują w mig
XC90 - chyba mówi samo za siebie...
Przy prędkościach wyższych niż 140 km/h słychać powietrze i opony, ale przy tych gabarytach to jest normalne. Przy niższych prędkościach cisza
Części jak na SUVa niezbyt drogie, bardzo łatwo dostępne. Trochę gorzej ze spalaniem - przyzwyczaiłem się do niższego w moich poprzednich volvo. Ale jest to SUV, więc jak na takie gabaryty nie pali też jakichś kosmicznych ilości paliwa. Komputer pokazuje spalanie zaniżone o około 1 - 1,5 l/100 km
Co można kupić lepszego za te same pieniądze? Nic.
Radio nie odtwarza płyt CD, zepsuł się silniczek ciśnieniowy spryskiwaczy reflektorów ksenonowych (60 zł), przepaliła się dioda podświetlająca pokrętło od ogrzewania. Tyle/.
Nie odnotowano

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 D5 163KM 120kW [l/100km]