Ocena kierowcy - Volvo XC90 II SUV Facelifting

Grzegorz, ponad rok temu
Silnik 2.0 B6 Benzynowy Mild Hybrid 314KM 231kW
Rok produkcji 2020
Volvo XC90 II SUV Facelifting 2.0 B6 Benzynowy Mild Hybrid 314KM 231kW od 2020 - Oceń swoje auto
Karoseria : J.w.
Zawieszenie : J.w
Silnik : ZA MAŁY!!!!
Miale trzy inne stare Volva, były super, to było czwarte i ostatnie - NIGDY NIE KUPIE JUZ VOLVO. Awaria, awaria awaria...na szczęście udało się je sprzedać.
2.0 to nie jest silnik do tak dużego i prestiżowego- tak je prezentują- AUTA. Brzmi jak stary skuter.
Pięć wycieków i napraw na szczęście w ASO na gwarancji. Tak- 5 razy. Awaria sprzęgła i naprawa ponad tydzień.
Nie było tragedia ale 3 razy poprawiana zbieżność.. chyba jednak coś jest nie tak. Wymienione tylne zawieszeni, stukało na byle nierównosci
Regulacja klapy bagażnika... pierwsza przy 9800 km (!!!). Druga przy prawie 100 k km. Skrzypienie w fotelu kierowcy dwie próby naprawy druga skuteczna.
Jak w Suvie, każdym, jest ok.
Szukanie w tym gąszczu menu jest... wkurzające.
Wymienione silnik nawiewu, padł po roku. Mam wrażenie że za słabo grzeje w ciągu zimy. Zgłosiłem w ASO... podobno to norma. W drugim suvie jaki mam jest o wiele cieplej
Jest dobrze.
Dramat. Dodanie gazu i silnik warczy jak...jakiej kosiarki. ZMIEŃCIE SILNIK NA WIEKSZY!!! CHOCIA 2.5 L.
Fatalnie!!! Gdybym nie miał gwarancji, to wydatki powyzej 40.000 zł.
Bez komentarza bo się zdenerwuję...a tak uwielbiałem Volvo przez ponad 20 lat ...SMUTNE JAK ZEPSULI MARKE!
Wymiana fotela pasażera, silnika podnoszenia tylnej szyby, przełącznika kierunkowskazów, klamki tylnych drzwi.
Cztery razy problemy z odpaleniem i potrzeba lawety. Na szczęście w Polsce a nie za granicą. O sprzęgle pisalem....

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 B6 Benzynowy Mild Hybrid 314KM 231kW [l/100km]

10,1
13,0