Ocena kierowcy - Wartburg 1.3

Hubi-Wartbongini, 17 lat temu
Rok produkcji 1991
Wartburg 1.3 1.3 58KM 43kW 1988-1991 - Oceń swoje auto
Standard to na 4+ a moj sprzęt to na 6-, bo mogłby palić mniejnp. 5l/100km :D
Witam, niema jak stary poczciwy Wartburg, jest twardy, jego osiagi to nawet 135 km/h może i wiecej ale niepróbowałem więcej, jest pakowny, rzadko się psuje, a jeśli już to naprawa jest łatwa i szybko ponieważ cześci można dostac wszedzie do niego, są tanie, samochód jest tani w utrzymaniu i eksplałtacji. Polcam. Posiadam takiego po tuning z nowm silnikiem zrobilem na nim 12000km i działa dobrze zero wycieków, luxio.
Skrzynie biegów ma pewną wadę a mianowidzie przeda wygłóżyć dzwignie od biegów ponieważ czasem 1 i 2 ciężko wchodzą, ale jest OK, twarda sztuka:D
Powiem tyle ostatnio wymieniałem cały układ kierowniczy samochód po równej jezdni jedzie prosto nie skreca, jeżdzi dobrze. Może niema wspomagania bo nie te lata samochodu, ale niema co narzekać :)
Mój Wartburg ma przeprowadzony tuning wizualny więc myśle ze dodatkow detale zwracają na niego uwagę. Samochód w standardzie wygląda dobrze, prosta konstrukcja oparta na ramie.
Dobra.
Ogrzewanie w standardzie ma problmy ponieważ samochód oddaje ciepło doiero kiedy silnik się nagrzeje, lecz o mojej przróbce samochód ma wielkie bloki grzewcze a także klimatyzację.
Może w tym samochodzie niema wile miejsca ale kierowca i pasażerowie się zmieszczą choć tylko kanapa niejest świetna.
Standardowy Wartburg 1.3 w sodku jest słuszalny może niesłychać pracy silnika lecz gdy jedziemy po dołkach, to jest nieznośne, proponuje wyciszenie szczególnie bagażnika który jest podłem rezonansowym samochodu. Moj jest tak wyciszony że przy jeśdzie 80 km/h po dołkach, mogłem rozmawiać wreszcie:D przez telefon beż krzyków.
Niema co narzekać minimum spalania to jakies 6 l/100km przy predkości 70 km/h optimum, ale gdy jedziemy szybciej około 100km/h to spala jakies 7.5l/100km. Częsci do samochodu sa tanie, ale z roku na rok niestety drożeją poniewąz jest coraz mniej oryginalnych cześci dfo tego modelu samochodu, ale wychodzą slabsze i tańsze cześci ale ich wytrwałośc niejes satysfakcjonująca.
Jakość detali nieperfekcyjna liczące że to stare auto, ale dobry z -(minusem), samochodzik Tani i dobry.
Nigdy niezawiódł mnie tuning sinika:D jest twardy.
Nigdy niezawiódł mnie tuning sinika:D jest twardy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 58KM 43kW [l/100km]

6,1