Lista ocen Wartburg 353 (81) - Silnik

Na liście zabraknie 49 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Yatonic@o2.pl
Kombi 1.0 50KM 37kW
Na czystych świecach z dobrze wyregulowanym zapłonem silnik chodzi jak żleta, cicho, na wysokich obrotach ciągnie jak szalony...(równierz paliwo z baku ale to w mieście). 8l na trasie przy 120Km/h to chyba nie dużo... (90km/h - 6.5l) bez względu na obciążenie, choć jak wiadomo małe pojemności źle sobie radzą z 5 osobami + 50 kilo bagarzu. W mieście z ciężką nogą można dobić do 15l, ale spokojnie jeżdżąc mieści się w 9l. Zapłon mechaniczny jest...
~.::Don_Kichote::.
Kombi 1.0 50KM 37kW
Jak ustawisz odpowiednio zaplon co nie jest trudne, jak wiekszosc rzeczy w tym aucie, zamontujesz polprzelotowke z 4suwa zamiast dwoch ostatnich tlumikow, to leczysz CC SC ale tylko na starcie...bo skrzynia 4ka jest zabardzo rozciagnieta na 3 i 4 biegu... Dla porownania znajdz mi jakikolwiek niewysilony silnik o pojemnosci do 1 litra co ma 50 km ?? Jak dla mnie Duzy plus za Dynamike
~dawid
Kombi 1.0 50KM 37kW
mam wartburga 353 bardzo go lubie ma tak zwanego kopa np mam astre 1 i astra w przyspieszeniu siada przy wartburgu mam 13 lat taka mlodziez jak ja oglada sie za sportowymi autami a ja interesuje sie wlasnie wartburgami pozdro dla wszystkich zgadzajacych sie z moim opisem niedlugo bede zakladal strone o wartburgach
~papiej@poczta.wp.pl
Sedan 1.0 50KM 37kW
Ma dobre przyspieszenie, momo swojego wieku i niewiadomego przebiegu (robiłem silnik jakies 5tys km temu, ale ile razy byl juz robiony-tego nie wie nikt). Nie ma problemow z turbo-maluchami, poldkami i takim tam z tej klasy - zostaja na swiatlach z tylu. Mogloby byc ciszej i ekonomiczniej.
~Sikor353@o2.pl
Kombi 1.0 50KM 37kW
Samochodzik, nie do zajeżdżenia, cichutki po generalce, w skrzynce wyraźnie bakuje piątego biegu. Wysokie zawieszenie pomaga na bezdrożach, ale jest zabójcze na zakrętach gdzie autko podpiera się klamkami o asfalt. Kupiłem go ponad dwa lata temu i chyba już nie sprzedam......
~An
Sedan 1.0 50KM 37kW
Moment obrotowy jak to w 2T-dość wysoki, ale w niewielkim zakresie obrotów, kultura pracy także jak w 2T-pod obciążeniem dobra, na wolnych obrotach kiepsko. Silnik dość synamiczny, jak dobrze wyregulowany nie pali za dużo, w mieście niestety zawsze dużo.
~Eisenacher eisenacher@poczta.onet.pl
Kombi 1.0 50KM 37kW
Przyspieszenie na drugim biegu - naprawdę niezłe. Elastyczność znakomita. Trochę brakuje gazu na czwórce. Silnik zbyt głośny, ale, jak ktoś lubi odgłos rajdówki, to jest w domu. Super! Wytrzymuje do remontu jakieś 120 000 km, ale remont pniżej 1000 zta!
~doctor16@wp.pl
Sedan 1.0 50KM 37kW
Jak na 2-takt jest OK. Kultura pracy nieporównywalnie lepsza od Syreny czy niektórych chińskich skuterów. Nieziemsko brzmi, pięknie kopci... Jak jest mokro to nawet czasami koła przyczepność zgubią :]
~Bruno
Sedan 1.0 50KM 37kW
Osobiście zrobiłem na motorze 100tyś. i musiałem wymienić tylko wał i pierścienie teraz ma prawie 160tyś i chodzi jak pszczoła 100-140km/h bez problemu. Jak na tą pojemność dość zrywny.
~Pepek
Kombi 1.0 50KM 37kW
Stosunek mocy do pojemności całkiem wysoki. Dwusuw więc zrywny. Silnik prosty do bólu, zapala w najgorsze mrozy. Trzy cylindry więc kultura pracy taka sobie. Elastyczny dopiero na wysokich obrotach (od 2500).