Lista ocen Wartburg 353 (79) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 51 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~papiej@poczta.wp.pl
Sedan 1.0 50KM 37kW
Nie ma co narzekac. Czasem zazgrzyta wsteczny, ale na jednej skrzyni moj ojciec kiedys "zrobil" 3 silniki, czyli po jakies 100tys km. 4 biegi sa akurat, fatalne jest lozysko igielkowe na walku wchodzacum do silnika - jest w paltikowej obudowie i zdzrzylo mi sie, ze sie rozsypalo, igielki stanely w poprzek i kapota! Do domu na holu, wyjecie silnika - kupa roboty. Pocieszam sie, ze jak ostatnoi kupile 2 na zapas, to juz byly w metalu.
~Yatonic@o2.pl
Kombi 1.0 50KM 37kW
Skrzynia biegów jest praktycznie bezawaryjna przy regularnej wymianie oleju (poza wyciekami z uszczelnień gumowych). Zaniedbania powodują uszkodzenia "wolnego koła" które można wyłączyć i jeździć... Do mechanizmu zmiany biegów trzeba sie przyzwyczaić... Sprzęgło wytrzymałe ... Wytrzymałość skrzyni to minimum 150000km przy braku obsługi...
~Beetle Beetle83@poczta.onet.pl
Kombi 1.0 50KM 37kW
4 biegowa w miare cicho pracująca skrzynia biegów. Ja mam drążek w podłodze i szczerze mówiąc nie jestem z tego faktu bardzo zadowolony. Drążek jest jakoś dziwnie daleko od kierowcy (jestem dosyć niski) i wrzucanie biegów nie jest najprzyjemniejsze. Wsteczny = tragedia!
~gyula z Krakowa
Kombi 1.0 50KM 37kW
mam wersj z biegami w polodze, jest wprawdzie dość łatwa we wchodzeniu w bieg, ale ma bardzo krótki "skok" i przez to trzeba się do niej przyzwyczaić. W zimie bywaja kłopoty z wrzuceniem wstecznego. Zdecydowanie wolałem wersję przy kierownicy.
~ToKas
Sedan 1.0 50KM 37kW
Brakuje troche sprężyny ustawającej lewarek na luzie między III i IV łatwiej by się redukowało w trasie choć w sumie i tak nie trzeba bo się bardzo ładne zbiera A no i ten wsteczny trzeba się go naszukać
~Mefix
Sedan 1.0 50KM 37kW
Trochę przytarłem sprzęgło, gdy uczyłem się jeździć, ale dobrze chodziło jeszcze jakiś czas, teraz przestawiła się i troche ciężko wchodzi 2 i 4 a tak pozatym to dobrze ^^
~zweitakt
Kombi 1.0 45KM 33kW
doskonale za wytrzymałość, to skrzynia nie do zajechania, czesem brakuje 5, ale ogólnie duży plus za umieszczenie w kierownicy, wygoda i przestrzeń z przodu to rewelacja.
~Maciek_126
Kombi 1.0 50KM 37kW
Hmm... nie wiem jak się jeździ z drążkiem w podłodze natomiast tej przy kierownicy trochę do ideału brakuje. Przełożenia są nieprecyzyjne, biegi wypadają a wsteczny to tragedia.
~spleenlupus@poczta.onet.pl
Kombi 1.0 50KM 37kW
jeśli coś jest nie tak to tylko dlatego, że są luzy w zmieniaczu,są tam tulejki,które sie powinno często wymieniać,ja założyłem małe łożysko kulowe i mam spokój
~doctor16@wp.pl
Sedan 1.0 50KM 37kW
Tu kaplica. Koszmarnie nieprecyzyjna, nigdy do końca nie wiadomo czy weszła 1, 3 czy może wsteczny. Może da się to jeszcze wyregulować.