Ocena kierowcy - Yugo 1100P

luk2@klub.chip.pl, 21 lat temu
Rok produkcji 1981
Yugo 1100P 1.1 55KM 40kW 1971-1992 - Oceń swoje auto
Bardzo przyzwoite auto i da się lubić.
Jak na 24 letni samochód. 122000tyś przejechane bez remontu silnika i jast jak nowy. Sprężanie O.K. oleju nie bierze, a i jest czym depnąć. Porshe to to nie jest, ale zbiera się bardzo ładnie.
Kłopoty z synchronizacją jedynki, tylko cztery biegi, ale za to bardzo elastycznie ustawiona.
Napęd na przód co w samochodzie z tego roku jest ewenementem. Kierownica bez wspomagania, a da się obracać jednym palcem. Zawieszenie O.K. Należy tylko wzmocnić gniazda tylnych teleskopów bo lubią wpadać do środka.
Jak to w fiacie.
Zrobiłem 12 godzinną trasę non stop i mogłem wysiąść o własnych siłach, tak że nie jest tak źle.
Dwustopniowa silna dmuchawa. Jak się nagrzeje silnik momentalnie odtaja przednia szyba, nawet przy 15 stopniowym mrozie.
Rewelacja, dużo miejsca, składane tylne oparcie powiękrzające bagażnik. Piąte drzwi.
Bez komentarza, ale ładnie warczy.
Jężeli gażnik i zapłon w porządku, to na trasie ~6l.
Nie ma lepszego samochodu, w tej klasie i cenie, po prostu rewelacja.
Złe umiejscowienie przerywacza, trzeba natychmiast zasłonić kawałkiem kartonu, bo nie przejedziesz więkrzej kałuży. Deformacja tapicerki drzwi. Trzeba niestety co jakiś poprawić. Pękająca kierownica, na szczęście nie do końca.
Uwaga na blachę. Dobrze zakonserwowana zaraz po zakupie potrafi przetrwać i 24 lata bez garażowania i wizyt u blacharza. Wiem bo moja jest taka. Ale jeżeli nie, to pewnie już jej nie ma.
Yugo 1100P