Szukaj

Informacje o Opel Cascada

Lata produkcji: 2013 – 2019
Segment: Klasa średnia
Produkowany w gliwickich zakładach Opla od roku 2013 Opel Cascada to kompaktowy kabriolet (segment H). Choć jest spokrewniony z modelem Astra, to mimo wstępnym zapowiedziom, nie stał się jedynie jej odmianą nadwoziową, a autonomicznym modelem. Obydwa samochody są podobne pod względem stylistycznym i łączą je elementy konstrukcyjne, jak np. platforma podłogowa (GM Delta II Platform). Ponadto Opel Cascada jest autem większym od Astry i jak podkreśla niemiecki producent, jest raczej odwołaniem do takich modeli jak Rekord i Kapitan – klasycznych kabrioletów z lat 50. i 60. Nazwa auta, wzięta z języka hiszpańskiego, oznacza „wodospad”. W Wielkiej Brytanii Opel Cascada sprzedawany jest pod marką Vauxhall Cascada, natomiast w Hiszpanii jako Opel Cabrio.
czytaj więcej
Powagosław
Opel już nie puka do segmentu premium. Cascada to jeden z kluczy, którymi otwiera do niego drzwi. To klucz, nie wytrych. Strategia, a nie przypadek. ~Powagosław
Luzacjusz
To nie jest kolejny mały kabriolecik dla kobiet i nie jest to wyłącznie Astra z odciętym sufitem. Ostatnie manewry stylistyczne Opla rokują najlepiej od dobrych trzech dekad. Aha, tylko nazwy im nie wychodzą. Cascada? To dobre dla odświeżaczy powietrza. ~Luzacjusz
Wyszukiwarka samochodów
Wyszukiwarka samochodów

Ty wybierasz

To Ty określasz swoje potrzeby! Począwszy od sposobu użytkowania samochodu do ustalonego przez Ciebie budżetu.

Auta nowe i używane

Szukasz auta nowego? A może używanego? W naszej bazie znajdziesz wiele atrakcyjnych ogłoszeń!

Największa baza wiedzy o autach

Znajdź swój wymarzony model, a my podamy Ci wszystkie najważniejsze informacje o nim. Poznasz wady i zalety, obejrzysz testy.

Kontakt z dealerem / właścicielem

Wiesz już, który samochód kupić? Dzięki nam bez problemu skontaktujesz się z dealerem lub właścicielem wybranego auta.

"Wyszukiwarka to potężne narzędzie, dzięki któremu znalazłem wymarzone auto! Zgromadzone tu informacje o danym samochodzie pomogły mi poznać jego mocne i słabe strony. Oferta przedstawiona przez dealera też była bardzo atrakcyjna."

~ Tomek

Oceny Opel Cascada

Liczba ocen: 1
Ogólna ocena
4,6 /5 Średnia dla segmentu 4,2
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(100%)

Zalety

+ Całokształt + Ergonomia + Wentylacja i ogrzewanie

Wady

- Układ jezdny - Widoczność - Skrzynia biegów
Opel Cascada