Szukaj

Informacje o Porsche Carrera GT

Lata produkcji: 2003 – 2006
Segment: Auta sportowe
Samochód sportowy (segment G) zaliczany do grupy tzw. supersamochodów – seryjnych aut, w których zastosowano rozwiązania z pojazdów wyczynowych. Carrera GT był produkowany w latach 2004-2006. Zastąpił model 911 GT1, z którym był zresztą konstrukcyjnie spokrewniony. Carrera GT bazował na prototypie oznaczonym liczbą 980 z 2000 roku. Według pierwotnych planów, miało powstać 1500 egzemplarzy modelu, ale ostatecznie stanęło na 1111 sztukach, z których połowa została sprzedana w USA. W 2009 roku Porsche zaprezentowało następcę Carrery GT, model GT1.
czytaj więcej

Porsche Carrera GT – wybierz silnik

Pokaż silniki:

Oceny Porsche Carrera GT

Liczba ocen: 7
Ogólna ocena
4,4 /5 Średnia dla segmentu 4,2
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(86%)

Zalety

+ Układ jezdny + Wentylacja i ogrzewanie + Brak poważnych usterek

Wady

- Wyciszenie - Stosunek jakość/cena - Koszty utrzymania

Wybrane oceny

4,7
~Ślązak
Cabrio 5.7 i V10 40V 612KM 450kW
Porsche Carrera GT
Jeżeli czytacie opinie użytkowników wcześniej... darujcie sobie, możecie poświęcić na coś lepszego swój cenny czas. Są to osoby które pewnie raz widziały ten samochód na żywe oczy i już świecą opiniami. Samochód mam od 4 lat. Nigdy mnie w niczym nie zawiódł. Jak wspomniałem, nie pogardziłbym łopatkami przy kierownicy, jednak przywykłem już do machania ręką co chwile - źle nie jest ;) Auto jest bardzo zgrabne, delikatne i potrafi narobisz szumu, hałasu i chaosu. Jeżeli wyjdzie nowa wersja Porsche Carrery GT, zapewne wymienie, gdyż jest to auto na prawde idealnie wykonane, grupa ze Stuttgartu spisała się na medal. Porównując go do GT2 można pozostawić troszkę do życzenia, jednak nie powiem złego słowa o żadnym z tych modeli. Porównywałem osobiscie C. GT z Ferrari F430, które króluje ze swoją gołą blachą wewnątrz. Patrzyłem pod różnymi kątami na te auta. Jestem przekonany do dziś, iż dokonałem dobrego wyboru. Polecam ten samochód ludziom którzy nie mają co z pieniędzmi robić, nie tymi co wygrali w Lotto (wydasz na auto ok miliona zamiast zaiwestować, a po miesiącu bedziesz szukać kupca na allegro - powodzenia) Pozdrawiam!
2,5
~Poskramiacz
Cabrio 5.7 i V10 40V 612KM 450kW
Porsche Carrera GT
Mialem okazje pojezdzic ,nie stalem sie wlascicielem. Porownujac z tesla roadster sport ktora mam na codzien to porsche jest niezbyt ekologiczne, potwornie halasliwe , smrodzi ,trzeba machac biegami a na dodatek jest sporo wolniejsze od tesli. Tesla to przy kazdym nacisnieciu pedlau full moc natomiast porsche to bezsensowne machcnie kijem w podlodze i wsumie slaba jazda..duzo halasu o nic chcialoby sie powiedziec..
5,0
~a co ccie to
Cabrio 5.7 i V10 40V 612KM 450kW
Porsche Carrera GT
Porsche Carrera GT