Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Informacje o Porsche Panamera I Executive

Porsche Panamera I Executive
Lata produkcji: 2013 - 2016
Segment: Auta sportowe

Pierwsza generacja modelu (oznaczona liczbą 970) produkowana w latach 2010-2016. Stylistycznie i koncepcyjnie był to pierwszy samochód, w którym ucieleśniona została dawna, niezrealizowana dotąd idea Porsche – czterodrzwiowej odmiany modelu 911. Panamera nawiązywał do prototypu 989 stworzonego przez niemiecką markę pod koniec lat 80. Projektantem modelu był Michael Mauer, główny designer Porsche. Od 2011 roku samochód oferowany także w wersji z napędem hybrydowym. W 2013 roku model Panamera został poddany face-liftingowi. Oferowany tylko w nadwoziowej odmianie fastback.

Powagosław

Każdy, nawet szlachetne Porsche musi choć trochę przystosować się do bezlitosnych wymogów rynkowych. Dlatego jest Cayenne i dlatego powstała Panamera. To nie jest najpiękniejsze Porsche (ten profil!), ale jest. Mówienie, że jest brzydkie to szczyt hipokryzji.

~Powagosław
Luzacjusz

Spadkobiercy Ferdynanda P. już pracują nad autem miejskim, które będzie dla odmiany skurczoną wersją 911. Potem w kolejce czekają minivan, kombivan i hybrydowy kompakt. I co? Żal? Żal to by był, gdyby Porsche zbankrutowało, bo ciebie nie stać na Carrerę. Dla mnie mogą sprzedawać nawet ciągniki jak Lamborghini, żeby móc produkować auta z klasą. Aha, a Panamera mi się podoba.

~Luzacjusz

Porsche Panamera I Executive – wybierz silnik

Pokaż silniki:

Dane techniczne Porsche Panamera I Executive

Podstawowe parametry Porsche Panamera I Executive
Liczba drzwi 4
Liczba miejsc 5
Wymiary zewnętrzne Porsche Panamera I Executive
Długość 4970 mm
Szerokość 1931 mm
Wysokość 1425 mm
Rozstaw osi 3070 mm
Rozstaw kół - przód 1658 mm
Rozstaw kół - tył 1662 mm
Wymiary bagażnika Porsche Panamera I Executive
Maksymalna pojemność bagażnika (siedzenia złożone) 1263 l
Minimalna pojemność bagażnika (siedzenia rozłożone) 445 l
Własności transportowe Porsche Panamera I Executive
Maksymalna ładowność 620 kg
Szkic techniczny Porsche Panamera I Executive

Publikacje o Porsche Panamera

Newsy o Porsche Panamera