Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.
Szukaj

Informacje o Porsche Panamera

Lata produkcji: 2010 - teraz
Segment: Auta sportowe

Luksusowy samochód segmentu F, flagowy model Porsche, produkowany od 2010 roku. To pierwsza limuzyna w historii niemieckiej marki, wprowadzona na rynek w związku z rosnącym zainteresowaniem tzw. czterodrzwiowych coupe. Pierwowzorem samochodu był stworzony pod koniec lat 80. prototyp Porsche 989 (wcześniej również Porsche 928). Od 2016 roku oferowana jest druga generacja modelu, dostępna również – po raz pierwszy w dziejach Porsche – w wersji kombi. Nazwa Panamara (podobnie jak Carrera) pochodzi od wyścigów Carrera Panamericana. Dotychczas sprzedano ponad 160 tys. egzemplarzy modelu.

Powagosław

O Panamerze jeszcze długo nie będzie pewnie można powiedzieć, czym dokładnie jest i na tym między innymi polega jej atut. To nie tyle konkurencja dla np. S-Klasy, co po prostu osobny byt, zupełnie inne wyobrażenie luksusowej limuzyny. Tym ciekawsze.

~Powagosław
Luzacjusz

Porsche 911 kombi, nazywane oficjalnie Panamerą, zawsze wywoływało u mnie jak najbardziej pozytywne uczucia. Tak, wiem, że „amatorzy-puryści Porsche” narzekali, że to zdrada ideałów marki, ale tacy narzekacze zwykle jeżdżą Skodą. PS. Świetna ewolucja Panamery II.

~Luzacjusz

Porsche Panamera – wybierz generację

Pokaż generacje z silnikiem:

Dane techniczne Porsche Panamera

Moc silników 250–680 KM
Pojemność silników 2,9–4,8 l
Prędkość maksymalna 242–310 km/h
Przyspieszenie 0-100 3,4–6,8 s
Porsche Panamera Limuzyna Facelifting

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Porsche Panamera
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 7
Koszt ogólny 23,66 PLN
ON34 PLN
Wydatki serwisowe 19,09 PLN Pozostałe wydatki 2,62 PLN

Publikacje o Porsche Panamera

Newsy o Porsche Panamera

1 pomiar
Dla Porsche Panamera. Zobacz!
Pomiar Spalania
Pomiar Przyspieszenia
Pomiar Wyciszenia
Porsche Panamera