Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.
Szukaj

Informacje o Seat Cordoba I Coupe

Seat Cordoba I Coupe
Lata produkcji: 1996 - 1999
Segment: Auta małe

Model należący do segmentu B, będący wersją sedan Seata Ibizy, produkowany w latach 1993-2009. Cordoba trafiła na rynek jako następczyni modelu Malaga. Auto zaprojektował Giorgetto Giugiaro. Konstrukcyjnie było ono spokrewnione nie tylko z bliźniaczą Ibizą, ale też z VW Polo (wersja sedan, tzw. Polo Classic). W 1999 roku Seat zaprezentował model przejściowy po gruntownym faceliftingu, nazywany czasem Cordobą drugiej generacji. Stuprocentowo nowa ewolucja auta (projekt Waltera de„Silvy) debiutowała w 2002 roku. Po zakończeniu produkcji, Seat nie przedstawił następcy Cordoby.

Powagosław

To jeden z takich modeli, na które bezpowrotnie skończyły się pomysły. Powiedzmy, że Cordoba jako tako broniła się jakieś 15 lat temu. Ale jej ostatnia generacja to co najwyżej akt przeciętności daleki od hiszpańskiego temperamentu i hasła „Auto emotion”.

~Powagosław
Luzacjusz

Sedan segmentu B to wyrażenie bliskoznaczne do takich epitetów, jak brzydki, nieforemny, koślawy, niezgrabny i nieproporcjonalny. Do tego zbioru można dołożyć hasło „Cordoba”. Przykładowe zastosowanie? „Ta dziewczyna jest strasznie cordoba. Musi popracować nad sylwetką”.

~Luzacjusz

Seat Cordoba I Coupe – wybierz silnik

Dane techniczne Seat Cordoba I Coupe

Podstawowe parametry Seat Cordoba I Coupe
Liczba drzwi 3
Liczba miejsc 5
Wymiary zewnętrzne Seat Cordoba I Coupe
Długość 4142 mm
Szerokość 1640 mm
Wysokość 1409 mm
Rozstaw osi 2433 mm
Rozstaw kół - przód 1429 mm
Rozstaw kół - tył 1394 mm
Wymiary bagażnika Seat Cordoba I Coupe
Maksymalna pojemność bagażnika (siedzenia złożone) 762 l
Minimalna pojemność bagażnika (siedzenia rozłożone) 455 l
Szkic techniczny Seat Cordoba I Coupe

Publikacje o Seat Cordoba

Newsy o Seat Cordoba