Szukaj

Hałas (trzaski, stuki) silnika przy przyspieszaniu.
Chevrolet Aveo T300 Hatchback 5d 1.3D 75KM 55kW od 2011

  • Autor: conductornine
  • Kategoria: silnik
Przy nagrzanym silniku, w okolicy 1800 obr/min przy dodawaniu gazu i obciążaniu silnika dochodzi z komory silnika (słyszalne w czasie jazdy nawet przy włączonym radiu) skrzypienie, trzeszczenie, czeste stukanie (ale nie mechaniczne), dość krótkie, ale denerwujące. Nie podejrzewam zawieszenia, gdyż aż tak dużych przechyłów przy przyspieszeniu nie ma, w dieslu przeciez nie ma spalania stukowego, skoro tylko przy ciepłym silniku, to nie moze byc zadna linka gazu czy sprzegła. Czyżby turbina przy przebiegu 13000km? ale takie dzwieki, krótkie i nieliczne jak skrzypienie??

Komentarze

Poduszka zamocowania silnika do wymiany . To ta guma trzeszczy przy przyspieszaniu.Tylko oryginał.
Odpowiedz
witam,

u mnie w aveo dzieje się to samo, słyszałem że może to być nieszczelna uszczelka pod zaworem egr. Czy ktoś ma jakiś inny pomysł, może to byc coś innego? chciałbym wykluczyć inne opcje zanim zakupie uszczelke i pojadę do mechanika.
Odpowiedz
mam podobny problem, krótki trzask przy przyspieszaniu. Nie wydaje mi się, aby było to od silnika, raczej od zamocowania prawych przednich drzwi lub coś w tych okolicach - nadkole prawe
Odpowiedz
conductornine
Nadal uważam problem za nierozwiązany, odgłosy skrzypienia, trzasków nadal dochodzą z komory silnika od strony pasażera. Będę wdzięczny za informacje, co to za czujnik/zaworek jest na zdjęciu.
Odpowiedz
conductornine
Uprzejmie prosze o informację, co to za zaworek(przełącznik) i do czego służy, dochodzi do niego wężyk, ale nie idzie nigdzie dalej, jest też przewód elektryczny w osłonie. Znajduje się przy miarce oleju przy scianie komory silnika strona pasażera. Dobiagają stamtąd dziwne trzaski, być może włąsnie ten zaworek jest ich źródłem. Serwis nie jest w stanie zdiagnozować źródła powyższych trzasków przy przyspieszaniu/obciążaniu silnika.
[http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8a7e180961a4dc16.html]
Odpowiedz
conductornine
Po trzeciej wizycie w ASO na gwarancji chłopcy stwierdzili, że nie wiedzą co to za hałasy i nie da się ich zdiagnozować. Mam jeżdzić i czekać, aż objawy się nasilą i będzie można coś więcej stwierdzić.
Odpowiedz
conductornine
Pierwsza wizyta w ASO nie przyniosła rezultatu i rozwiązania, chłopcy nawet nie usłyszeli dzwięków z komory silnika, musiałem przejechać się z Kierownikiem Hali Napraw, usłyszał, lecz było już po przeglądzie. jestem umówiony na następną wizytę specjalnie w celu wyszukania i naprawy usterki...
Odpowiedz
Chevrolet Aveo T300 Hatchback 5d