Szukaj

Zwariowana elektronika
Citroen Berlingo I 1.6 HDi 90KM 66kW 2005-2011

  • Autor: bunny
  • Kategoria: instalacja elektryczna
Panowie może ktoś pomoże, bo już nawet mechanik się poddał. Kolega ma spory problem z elektroniką w Citroenie Berlingo 1,6 HDI 2006 r. Zaczęło się od tego, że przy opuszczaniu/podnoszeniu prawej szyby zaczyna się opuszczać/podnosić lewa (i na odwrót ). W trakcie jazdy zaczyna wariować wszystko na liczniku - wskazówki prędkościomierza, obrotomierza i inne same się kręcą Czasem wszystkie kontrolki się zaświecają - choineczka, później wszystkie gasną. Mechanik wymieniał cały licznik, kostkę bsi - bez zmian.
Wczoraj doszedł nowy objaw - auto nie chciało odpalić, w końcu zakopciło, odpaliło i pokazuje od razu bardzo wysoką temperaturę silnika (mimo, że po nocy postoju), za chwilę uruchamia się wiatrak.
Może ewentualnie znacie kogoś kto podejmie się diagnozy w Krakowie.

Komentarze

Instalacja obciążona prądami o natężeniu lub napięciu innymi niż właściwe wskutek zwarć wewnętrznych (niewidoczne przetarcie izolacji przewodu wewnątrz nadwozia), zainstalowanych bezpieczników innych niż właściwe albo wskutek wmontowania w gałęzie przewodów jakichś dodatkowych odbiorników prądu, albo o innej charakterystyce niż oryginalne powinny być. Albo brak odbiorników (np. spalona choćby jedna żarówka w oświetleniu zdawałoby się w mało ważnym miejscu przy tablicy rejestracyjnej). Każdy odbiornik np. żarówka o niewłaściwej mocy lub jej brak może coś powodować, sygnalizować kierowcy, mówić mu - sprawdź czy są wszystkie światła, bezpieczniki w porządku, czy działa wycieraczka szyby tylnej itp. a może nie ma światła hamulcowego? Może być instalacja elektryczna wyeksploatowana. Przewody elektryczne miedziane, wewnątrz izolacji zgnite (w samochodzie wydobytym z wody, z powodzi, skorodowane, czego nie widać na zewnątrz). W dzień wilgotny wszystko działa źle, ale jakby lepiej niż w dzień suchy... .
Odpowiedz
Ja bym stawiał na brak masy w silniku.
Miałem podobny objaw ale w VW po oderwaniu się masy,samochód głupiał.
Odpowiedz
Dziennik kosztów dla Citroen Berlingo I 1.6 HDi 90KM 66kW
Średni koszt przejechania 100 km
26,00 zł
6,3
l/100km
Zobacz dzienniki
Citroen Berlingo I