Szukaj

Wiązka elektryczna przy prawym świetle.
Citroen C5 I Hatchback 1.8i 16V 116KM 85kW 2000-2004

  • Autor: Łukasz
  • Kategoria: instalacja elektryczna
Witam wszystkich!

Po ostatnich przejściach w mojej cytrynie C5 proszę, błagam i namawiam was do sprawdzenia w jakim stanie jest wasza wiązka zasilająca pompę zawieszenia. Dlaczego???

Otóż temat był już wałkowany w dwóch wątkach na forum klubu cytrynki, jesli ktos chce moge podac namiary na forum w celu przeczytania calej sprawy!

Chcę tez to napisać w tyn miejscu aby każdy zobaczył, przeczytał i sprawdził u siebie, a więc teraz najważniejsze o co chodzi:

W mojej cytrynie nastąpiło zwarcie na wiązce zasilającej pompę zawieszenia ze względu na to iż się ona przetarła! Przecierała się ładnych parę lat jak sądzę!! Spaliło mi pompę, stopiło wiązkę zasilającą oraz gniazdo wpięcia zasilenia do pompy LDS!

Diagnoza z ASO brzmiała:

Przetarcie wiązki elektrycznej (powiązana z ta główną co jest w samochodzie) doprowadzajacej zasilanie do pompy BHI spowodowalo zwarcie (przewod przetopiony). Oprocz tego zwarcie spowodowalo spalenie pompy. Nie wybilo zadnego bezpiecznika gdyz bezpiecznik za to odpowiedzialny jest zbyt duzy 40A. Wiązka znajduje się tuż obok kabla zasilającego lampę przednią prawą. Wiazka od pompy przeciera się gdyż nie jest w osłonce (peszu)! natomiast lecaca obok wiazka od lampy jest w peszu! Gdy juz jest przetarta to np.: podczas najechania na dziurę czy tez ruszenia, przesuniecia jej podczas wymiany chociazby zarowki powoduje zwarcie z masą!!! Znane są przypadki, że kabelek się tlił i nastąpił pożar! W ASO powiedzieli, ze jest to wada cytryn C5 chyba Mk I i nie było akcji serwisowych ale za kazdym razem gdy ingeruja w przod auta to sprawdzaja ta wiazke!

Wypowiedz na forum!

\"Kurczę jak to przeczytałem, pobiegłem od razu sprawdzić stan wiązki w okolicach pompy LDS... i ku mojemu zdumieniu przewody zasilające pompę są wytarte poprzez wiązkę idącą do reflektora... wydaje mi się że przetarciu może jednak ulec wiązka idąca bezpośrednio po blasze obok zbiornika LDS... bo nie jest zabezpieczona peszlem lecz owinięta tylko taśmą. W innych miejscach nie sprawdzałem\"

Podsumowując SPRAWDŹCIE SWOJE WIĄZKI! w okolicy pompy LDS!!

Jeśli ktoś ma możliwość niech zrobi zdjęcie i zamieści w którym miejscu sprawdzać!

Do adminów proszę o nie kasowanie tego wpisu gdyż w moim przekonaniu jest to wątek przydatny dla wszystkich i moze zaoszczedzic stresow i nieprzyjemnosci!

Jesli istnieje mozliwosc rozpowszechniania tej informacji robcie to!!!

W moim przypadku zabawa kosztowala 1800 zł, sprawdz wiec swoja wiazke, tasma izolujaca kosztuje gora 20 zł!!!!!!!!!
Czy usterka wystąpiła u Ciebie?
Wystąpiła: 4
Nie wystąpiła: 4

Wystepowanie tej usterki w zależności od przebiegu

Komentarze

Szkoda ,że przeczytałem tę informację dopiero dzisiaj! Niestety u mnie skończyło się to pożarem silnika na szczęście niezbyt dużym .Udało mi się go ugasić.Po odstawieniu auta do warsztatu fachowiec od citroena powiedział ,że to typowa sprawa s w egzemplarzach z początku produkcji wręcz reguła .A można było tego uniknąć i to tanim kosztem.Ciekawe co na to citroen polska? To SKANDAL ,że znają problem i nic z tym nie robią! Póki co SAMI SPRAWDŻCIE TEN KABEL!ZAPEWNIAM GASZENIE PALĄCEGO SIĘ SAMOCHODU W ŚRODKU MIASTA TO PRZEŻYCIE EKSTREMALNE ,NIE POLECAM!
Odpowiedz
Dziennik kosztów dla Citroen C5 I Hatchback 1.8i 16V 116KM 85kW
Średni koszt przejechania 100 km
25,00 zł
10,3
l/100km
Zobacz dzienniki
Citroen C5 I Hatchback