Szukaj

"Szarpanie" przy dodawaniu i odejmowaniu gazu.
Daewoo Nexia Sedan 1.5i 75KM 55kW 1994-1999

  • Autor: ~Michał
  • Kategoria: inne
Pojawiła się usterka, która objawia się podczas delikatnego przyśpieszania. W pierwszym momencie, przy lekkim dodaniu gazu, najpierw odczuwalne jest szarpnięcie, a dopiero później samochód przyśpiesza. Taki sam objaw występuje przy zdjęciu nogi z gazu. Samochód nie robi tego płynnie, tylko najpierw jest szarpnięcie, a następnie zaczyna zwalniać. Świece, kable, kopułka, pulsator są nowe. Zresztą wtedy objaw szarpania wygląda inaczej. Kiedyś w serwisie sprawdzano jakie jest ciśnienie podawania paliwa, ale było w normie.

Komentarze

Mi stale szarpało w zakresie obrotów 1800-2000, przy stałej prędkości, na każdym biegu. Rozwiązaniem było zaślepienie EGR'a - najwidoczniej był zapchany i zaburzał pracę silnika.
Odpowiedz
jamam problem z szrpaniem pszy obrotach od 1400 do 1700 niewiem co sie dzieje pomorz mi ktos
irek
Odpowiedz
miałem taki problem ale pozbyłem się go przy silniku od strony wtrysku jest gumowe kolano które było pęknięte koszt w sklepie 11 zł prosta robota i kłopot z głowy
Odpowiedz
mam podobnie w swojej Nexii, nie za każdym razem tak sie dzieje ale są takie momenty. Zastanawiam się nad sprawdzeniem sprzęgła, świece, kable co dopiero wymieniane.
Odpowiedz
Dziennik kosztów dla Daewoo Nexia Sedan 1.5i 75KM 55kW
Średni koszt przejechania 100 km
43,00 zł
11,7
l/100km
9,6
l/100km
Zobacz dzienniki
Daewoo Nexia Sedan