Szukaj

Elektryka.
Fiat Punto Grande Punto Hatchback 3d 1.2 8v 65KM 48kW 2005-2010

  • Autor: tomuteK
  • Kategoria: instalacja elektryczna
Auto ogólnie będzie służyć dużo lat pod warunkiem że silnik będzie jeździł na dużych obrotach bo takie lubi. Robić przeglądy nie jak piszą po 30 000tys. tylko po 20 000tys. to nigdy was nie zawiedzie jak mnie. U mnie przez 4 lata zepsuła się tylko elektryka, ale to też nic takiego długie nie działał migacz i lampka podsufitki ale koszt naprawy bardzo mały. A i rada dla wszystkich właścicieli fiata nie dajcie sobie w kasze dmuchać i straszcie ich sądem i dzwońcie do fiata poland tam wam ze wszystkim pomogą.
Czy usterka wystąpiła u Ciebie?
Wystąpiła: 4
Nie wystąpiła: 4

Wystepowanie tej usterki w zależności od przebiegu

Komentarze

ja od pewnego czasu mam problem z elekrtyką w grande punto.Na początku po uruchomieniu silnika było słychac że rozrusznik kręci się razem z silnikiem, po kilku prubach uruchomienia rozrusznik odłączył się i było ok pojechałem do elektryka żeby zajrzał do rozrusznika okazało się że w rozruszniku wszystko OK.
Po jakimś czasie usłyszałem że rozrusznik załancza sie w czasuie jazdy (tak jakby zębatka w rozruszniku samoistnie wysuwała się i koło zamachowe obracało całym rozrusznikiem. z tym pojechałem do serwisu fiata gdzie podłączyli auto pod komputer okazało się ze wszystko OK jedyne co znależli to skorodowany przewód elektryczny od masy który przykecony jest do karoserii, wyczyścili go i problem znikną ale tylko na 2 tygodnie. na własną ręke przczyściłem masy jeszcze raz dokładnie, ale bez skutku. boje się że pojade do serwisu skasują puieniądze za nic. Co może być przyczyną?
Odpowiedz
Przekaźnik , układ połączeń w stacyjce , okablowanie idące do rozrusznika i wszystkie elementy bezpośrednio po drodze.
Te rzeczy trzeba sprawdzić skoro sam rozrusznik jest ok.
Odpowiedz
Fiat Punto Grande Punto Hatchback 3d