Szukaj

seryjnie montowany zamek centralny
Fiat Punto II Hatchback 1.2 i 60KM 44kW 1999-2010

  • Autor: Michał
  • Kategoria: instalacja elektryczna
Zamykając auto z pilota, uzbraja się alarm lecz nie zamykają się drzwi. Musze pilotem rozbroić alarm i ponownie zamknąć i wtedy wszystko jest ok - alarm się uzbraja a drzwi się zamykają. Nie bardzo wiem jak się pozbyć tego problemu. Wymieniłem już alarm na nowy (za poradą warsztatu elektromechaniki) ale nie pomogło. Nie pomogła tez zmiana komputera w którym umiejscowiona jest centralka. Wiem też po wizycie w wyżej wymienionym warsztacie że zepsuty mam w drzwiach od kierowcy mikrowłącznik czy coś takiego przez co po zamknięciu drzwi nie gaśnie lampka w środku auta. Zamienili mi go na zwykłą 'krańcówkę' aby lampce przywrócić normalne działanie.
wymiana alarmu - nie pomogło,
wymiana komputera pokładowego - nie pomogło,
sprawdzenie siłowników - wszystkie sprawne
(wszystko robione w 'specjalistycznych' warsztatach.

Komentarze

Zmień te wszystkie swoje specjalistyczne warsztaty na tzw. złotą rączkę p.Mietka ! Moim zdaniem bez potrzeby został wymieniony komp (!) - bo i po co ?? Niepotrzebnie wymieniałeś też alarm (!) - bo i po co ?? Reszty nawet nie komentuję...
Wystarczyło zapoznać się z instrukcją obsługi zamka centralnego i alarmu - jeżeli był fabryczny. Pierwsze objawy wskazywały że alarm został przestawiony w pozycję PANIC stąd brak reakcji siłowników i tutaj należało szukać "przyczyny niby" usterki a tak naprawdę to kombinacja przycisków i ...po sprawie.
Odpowiedz
Fiat Punto II Hatchback