Szukaj

Tracenie mocy , wyłączanie ASR , hold hildera , start/stop - przechodzenie pracy auta w tryb awaryjny
Fiat Punto Punto Evo Hatchback 5d

  • Autor: ewelina_czachor
  • Kategoria: instalacja elektryczna
  • usterka wystąpiła przy przebiegu 176 tys. km
Witam, od zeszłej zimy mam problem przy temp. od około 5 i niżej.Zapalają się 4 kontrolki - wykrzyknik w kółku , wykrzyknik w trójkącie , ikonka silnika oraz ikona auta jadącego w górę w kółku(hold hilder jak czytałam). Zapaleniu kontrolek towarzyszy przełączanie się auta w tryb awaryjny tj. spada moc silnika(nie chce wogóle przyspieszać) oraz wyłączają się bajery typu asr i start/stop , hold hilder. Tyle jestem w stanie wywnioskować przy jeżdżeniu autem. Nie mam pojęcia czym może być spowodowane zapalanie się tych kontrolek i wyłączanie w/w funkcji w aucie. Proszę o pomoc !

Komentarze

Miałem to samo Fiat Punto Evo 2011 105 km
I odrazu mówię że jest do wymiany czujnik hold hilder jest to czujnik położenia linek i ja byłem w fiacie kupiłem czujnik nowy za 400 zł robota 120 i już nic się nie działo daj znać czy pomoglo
Odpowiedz
Czyżby słaby akumulator lub słabe ładowanie? W stilo był podobny problem tj przy niskich temperaturach tez przy odpaleniu powiadamiało o tym, że wszystko jest zjebane, po czym wyświetlało się check ok i wszystko działało. A znów w punto 2 przy luźnej kłamie też mi wszystkie systemy powyłączało wraz ze wspomaganiem.
Odpowiedz
Proszę o informacje czy problem został rozwiązany. Mam podobną usterkę.
Odpowiedz
Fiat Punto Punto Evo Hatchback 5d