Szukaj

Problem ze składaniem się lusterek
Mazda 6 III Sport Kombi Facelifting 2018 2.0 Skyactiv-G 145KM 107kW od 2018

  • Autor: Gubalson384
  • Kategoria: nadwozie
  • usterka fabryczna
Kolejna usterka, o której Mazda wie od dawna - Występowała w modelach GH a teraz w GL oraz CX-5. Mechanizm składania lusterek ulega uszkodzeniu z niewiadomych do końca przyczyn - mimo iż funkcję składania lusterek użytkuje sporadycznie ( może 10razy od nowości) , awarii uległy po kolei najpierw lewe a następnie prawe lusterko. Serwis oczywiście wymienia ten element w ramach gwarancji, jednakże po raz kolejny powstaje pytanie -dlaczego skoro wiedzą o awarii mechanizmu nie zmienią go na etapie produkcji , zważywszy iż obecny model jest już po kolejnym lifcie.
Czy usterka wystąpiła u Ciebie?
Wystąpiła: 36
Nie wystąpiła: 3

Wystepowanie tej usterki w zależności od przebiegu

Komentarze

CX-5, dwuletnia, przebieg 60k km. Lusterka wymieniane już kilkukrotnie (po trzy razy każda strona).
Kompletna porażka, bo poza tym autko sprawuje się bez zarzutu.
Odpowiedz
U nas w Mazdzie CX5 z 2018 roku również już były dwukrotnie naprawiane lusterka na każdą ze stron. Za pierwszym razem sam mechanizm składania za drugim razem całe lusterka. Mazda o problemie wie i używa tych samych części do nowych samochodów. U nas częstotliwość usterki jest co 6miesiecy. Podobno maja podpisana umowę z producentem i są nią zobowiązani.
Odpowiedz
Witam u mnie w aucie Mazda CX5 rok 2015 , właśnie wczoraj złożyło się lewe lusterko i nie chce rozłożyć :( do tego strasznie trzaska tam w środku i nie chce się wyłączyć odrazu tylko po jakims czasie :( Bez lusterka nie za bardzo jechać autostrada do servisu 50km , czy radził by pan samemu tam zajrzeć ?? Gwarancji już nie mam na auto , pozdrawiam
Odpowiedz
Ja to mam szczęście. Rzadko co prawda korzystam ale ta usterka nie występuje. 4 lata, przebieg 133 tys.
Odpowiedz
U mnie byly 4 krotnie naprawiane oba lusterka po uplywie 3 lat mimo przedluzonej gwarancji na kolejny rok nie zostalo kolejne uwzglednione gdyz przedluzona gwarancja nie obejmuje lusterek zaproponowano mi pokrycie 70 % kosztow i zazyczono sobie doplate w wysokosci 370 euro jakas porazka
Odpowiedz
W mojej po 5 Tkm lewa strona, po 17 Tkm prawa strona, po 21 Tkm lewa strona. Wymieniają, ale czy to jest metoda? Gwarancję mam na 5 lat, a potem? Do ludzi?
Odpowiedz
Potwierdzam. Lusterka psują się średnio raz na rok. Mazda powinna w końcu to skutecznie naprawić. Ciekawe co będzie po zakończeniu gwarancji - czy klient będzie musiał płacić co roku za wymianę?
Odpowiedz
Popieram - usterka występuje i to notorycznie! Raz naprawią, kilka miesięcy i znowu to samo. Problem rzekomo spowodowany przez wodę dostającą się przez szczeliny do mechanizmu składania lusterek. Radzę unikać myjni bezdotykowych które pod ciśnieniem wpompowują tam wodę, albo przynajmniej ograniczenie pryskania w rejonach właśnie lusterek. Wada fabryczna jest, Mazda o tym wie, naprawia w ramach "gestu handlowego" (nie mylić z gwarancją) - niektórym nawet po 3-4 razy w ciągu 3 lat... ale to są nadal te same części więc zamiatanie problemu pod dywan.
Odpowiedz
w czterech kolejnych mazdach 6 te lusterka się popsuły. Zupełnie bez sensu i przed 15 tys. przebiegu
Odpowiedz
Mazda 6 III Sport Kombi Facelifting 2018