Szukaj

Jednostajne stuki

  • Skoda Karoq Crossover 1.5 TSI ACT 150KM 110kW od 2017
  • Autor: Rafał
  • Kategoria: inne
  • usterka fabryczna
Mam dziwne głuche, nie metaliczne, jednostajne (rytm nie przyspiesza w zależności od obrotow - jest taki sam) pukanie na wolnych obrotach, tak do 1900 RPM, lub przy bardzo wolnej jeździe nie przekraczającej podanej wartości obrotów. Po przekroczeniu 2000 RPM i powrocie do niskich obrotów (800 RPM) przez chwilę dźwięk ustaje, ale zaraz wraca. Najbardziej słychać na chłodnym silniku, lecz po dłuższej jeździe też można usłyszeć bardzo delikatne pukanie. Zdaża się, że przy 800 RPM dźwięk samoczynnie ustanie na chwilę lecz zaraz powróci. Proszę o sugestie co to może być.
Czy usterka wystąpiła u Ciebie?
Wystąpiła: 5
Nie wystąpiła: 0

Wystepowanie tej usterki w zależności od przebiegu

Komentarze

U mnie w Skodzie Superb 1,5 tsi. ACT zdiagnozowałem podobną wadę tylko przy przebiegu... 100 km, tydzień po odebraniu z salonu... Sytuacja akurat miała miejsce na rozgrzanym silniku i na biegu jałowym, Dodam, że zwiększanie obrotów nie wpłynęło w żadnym stopniu na zwiększenie albo zmniejszenie nasilenia tego hałasu. Dźwięk nieprzyjemny, dysponuję nagraniem audio. Nie zgłaszałem jeszcze tego do ASO, ale jeżeli nie ustanie to zgłoszę.
Odpowiedz
Mam to samo. Od 1 dnia jeżdżenia nowym samochodem. Pukanie - Słyszalne również na postoju. jednostajne. W silniku nic nie słychać ( po otwarciu maski). Byłem z tym w ASO to coś zaczęli mówić o rekuperacji w systemie START STOP.
Odpowiedz
Mam dokładnie to samo, zaczęło się po przebiegu 800 km, skoda twierdzi że tak ma być!!!! Kurde czuje się jak w ursusie!!!
Odpowiedz
Mam podobnie ale w Superbie. Nie jest to bardzo głośnie ale słychać jakby obok traktor stał
Odpowiedz
Skoda Karoq Crossover