Szukaj

Szybkie zużycie tylnych klocków hamulcowych

  • Toyota Avensis III Wagon Facelifting 2015 2.0 D-4D 143KM 105kW 2015-2018
  • Autor: MateuszSkar
  • Kategoria: układ hamulcowy
  • usterka wystąpiła przy przebiegu 20 tys. km
Witajcie. Jestem po pierwszym przeglądzie w serwisie (20 000 km). Oprócz wymiany oleju i filtrów otrzymałem informację, że TYLNE klocki hamulcowe zostały całkowicie zużyte i zostały wymienione. Otrzymałem te klocki, faktycznie były zużyte. Nigdy nie spotkałem się z tak szybkim zużyciem tego elementu. Informacja, którą otrzymałem brzmiała: "Avensis tak ma". Jest to auto typowo flotowe, podróżuję głównie w trasie, bez pasażerów i obciążenia. Ktoś z Was zaobserwował coś podobnego? Chcę ustalić, czy rzeczywiście może się tak zdarzać, czy było to nieuczciwe zagranie ze strony serwisu.

Komentarze

Mam 21tys przejechant avką klocki nawet w połowie nie są zużyte ,jak ktoś jeżdzi na hamulcu to i po 10tys się zużyją
Odpowiedz
Pierwsza wymiana oleju po 20 tys.?? Ponury żart.
Odpowiedz
Przy zakupie nowego samochodu powinna byś wymiana oleju co najmniej co 10tys km ,i 20tys 2razy najwięcej i jest opiłków z bloku silnika ,potem już co 20 tys km robię wymianę .
Odpowiedz
Elektryczny hamulec podczas ruszania powoduje szybsze zużycie klocków hamulcowych. Aby nie powodować tego efektu należy ruszając popuszczać sprzęgło dodać lekko gazu i odpuścić nogę z gazu dociskając sprzęgło słyszymy wtedy jak hamulec elektryczny zwalnia i dopiero wtedy ruszamy na już odblokowanym hamulcu. Kwestia wprawy jak narazie jeżdżę na oryginalnych klockach od nowości 35 k i nie dostałem na serwisie jeszcze informacji że klocki się kończą...
Odpowiedz
Ja zwalniam hamulec ręcznie
Odpowiedz
u mnie wymiana klocków na tyle po 25000. Ten typ faktycznie tak ma.
Odpowiedz
MateuszSkar
Dzień dobry.
Jestem po kolejnych 20 000 km i kolejnym przeglądzie (40 000 km). Tylne klocki w stanie bardzo dobrym. Drugie 20 000 km przejechałem w identycznych warunkach jak pierwsze. Mój wniosek? Trzeba być czujnym na każdym kroku, bo autoryzowany serwis nie gwarantuje uczciwości swoich pracowników. Dzięki za odzew. Szerokości!
Odpowiedz
Niestety w avensisie tylne klocki zdzierają się szybciej niż przód.
Odpowiedz
Ruszanie z hamulca ręcznego to tak jest
Odpowiedz
Toyota Avensis III Wagon Facelifting 2015