Szukaj

awaria napędu hybrydowego :)
Toyota C-HR I Crossover Facelifting 2.0 Hybrid Dynamic Force 184KM 135kW 2019-2023

  • Autor: Tomek
  • Kategoria: silnik
  • usterka wystąpiła przy przebiegu 3 tys. km
Samochód posiadam od 30 kwietnia. Auto przejechało 3618 km .W tym czasie 3 x pojawiła się awaria napędu hybrydowego , z czego niestety 2 x w czasie jazdy.
Przy spokojnej jeździe komputer wyłącza nagle wszystkie systemy wspomagające jazdę, gwałtownie spada moc silnika.
Po wyłączeniu auta świeci się kontrolka check engine, a komputer sygnalizuje awarię napędu hybrydowego - mimo to samochód normalnie jedzie i normalnie przyspiesza.
Niestety serwis nie potrafi podać przyczyny awarii. W związku z uszkodzeniem przez jakieś zwierzątko maty wygłuszającej na pokrywie silnika było podejrzenie że to wszystko jest spowodowane uszkodzeniem przewodów przez zwierzęta - ale pierwsza usterka pojawiła się po przejechaniu 100 km od nowości.
Obecne czekam na wiadomości z serwisu .
Pozdrawiam wszystkich użytkowników Toyoty napędzanej zachwytem ;)

Komentarze

No ja mówiłem, że tak będzie z tymi hybrydami. tzw niezawodnośc Toyoty to już przeszłość. Z RAV4 hybrid podobnie. Czytałem opinie i z około 40 18 jest negatywnych z konkluzją: więcej nie kupię. Szkoda bo ten CHR ma tak atrakcyjną linie nadwozia. Zostane przy swoim starym poczciwym Foresterze w którym nie psuje sie NIC.
Odpowiedz
Mam dwie hybrydy Toyoty, jedną to właśnie C-hr z pierwszej serii Prime ( auto od nowości u mnie, najechane już ok 110 000km) i nie ma najmniejszych problemów z napędem hybrydowym. Jedyne dwa problemy to niedziałające projektory napisu c-hr w lusterkach ( bzdura totalna) i poobgyzanie wygłuszeń przez kuny (na szczęście tyylk owygłuszenia a nie kable) - kunagone + kostki do kibla problem kun rozwiązały.
Druga hybryda to lexus, ale jeszcze za krótko go mam aby coś więcej powiedzaieć ( przez 4000 absolutnie bez awarii, auto u mnie od nowości)
Odpowiedz
Przejechane 800 km, toyota c-hr 1.8 litra. Samochód odpalił, po 100m komunikat "awaria układu hybrydowego ..." Zwróciłem na posesję, słyszalne stuki w silniku. Zgasiłem. Auto na lawetę. Czekam na odpowiedź z serwisu.Ciekawe czy jestem rekordzistą w szybkości pojawienia się takiego komunikatu?
Odpowiedz
Dramat .U mnie to samo …przejechane niecałe 6000 samochód nagle stracił moc ..przestał jechać …wysiadły wszystkie układy wspomagające jazdę ..awaria układu hybrydowego …choinka na kontrolach i koniec…auto od dwóch tygodni stoi w serwisie i nie mogą sobie z tym poradzić No auto nie odpala .To jest koszmar jakiś .Swoją 17 letnia Avensis przejechałem 360000 tys i dobrze ze została bo nie miałbym czym jeździć .Dramat .
Odpowiedz
U mnie podobnie Przejechałem 3300 km
Serwis zalecił przyjazd do serwisu Zamówiłem asistans celem zholowanua i okazało się że po pół godz wszystko wróciło do normy Powiadomiłem serwis i zaproponowali obserwację Takie stanowisko serwisu jest nie do przyjęcia
Jeżeli udam się do serwisu tym problemem i w wyniku badania nie stwierdzą niczego to za diagnozę będę musiał ponieść koszty mimo że samochód jea na gwarancji Toakie stanowisko serwisu jest nie do przyjęcia
Odpowiedz
Dziennik kosztów dla Toyota C-HR I Crossover Facelifting 2.0 Hybrid Dynamic Force 184KM 135kW
Średni koszt przejechania 100 km
37,00 zł
5,8
l/100km
Zobacz dzienniki
Toyota C-HR I Crossover Facelifting