Szukaj

Problem z drganiem kierownicy podczas hamowania
Toyota Highlander III 2.5 248KM 182kW od 2020

  • Autor: Zyga
  • Kategoria: układ hamulcowy
  • usterka wystąpiła przy przebiegu 19 tys. km
Po 8 tyś km drganie na układzie kierowniczym podczas hamowania. Aso wymieniło tarcze I KLOCKI PRZÓD bo było bicie na jednej z tarcz. Po następnych 8 tyś znowu to samo stąd prawdopodobnie tarcze w tym modelu są jakieś wadliwe. DODATKOWO WYPADAJĄCA LISTWA MASKUJĄCĄ OD STRONY KIEROWCY
Czy usterka wystąpiła u Ciebie?
Wystąpiła: 13
Nie wystąpiła: 5

Wystepowanie tej usterki w zależności od przebiegu

Komentarze

Tragedia 45tys i juz 4 razy wymiana tarcz..... czy jest na to jakis sposób??
Odpowiedz
Ja mam dopiero 14tys przebiegu i też się tarcze pogrzywily,wymienili na gwarancji ale po wymianie założyłem własne klocki firmy DBA i jak na razie 4 tys przebiegu i jest spokój
Odpowiedz
Toyota wmawia, że były zbyt mocno przykręcone koła, czego skutkiem są pokrzywione tarcze i drgania na kierownicy w czasie hamowania. Aż nie chce mi się w coś takiego wierzyć... pewnie wymyślili sobie taką gadkę aby odrzucać naprawy gwarancyjne.
Odpowiedz
moja ma 60 tys i ma juz 3kpl nowych ,
Odpowiedz
Dalej brak rozwiązania, umawiałem się na kolejną wymianę w zeszłym tygodniu - tak, wymienimy, ale rozwiązania problemu dalej nie ma. Będziemy tak jeździć wymieniać te tarcze w nieskończoność? Jak będzie po wygaśnięciu gwarancji? Jako wada fabryczna będą wymieniać dożywotnio?
Odpowiedz
Hamulce highlandera to dramat, drgania kierownicy przy hamowaniu, wymieniono tarcze to na chwilę było dobrze, ale zaczyna znów napierdzielać kierownicą. Przy aucie za 300 klocków to porażka Toyoty. Firma powinna zająć w tym temacie jakieś stanowisko, bo dojdzie do tragedii na drodze.
Odpowiedz
U mnie powykrzywiały się po 4 tys. Mam teraz drugą wymianę.
Dramat. Samochód ma przejechane 12 tys
Odpowiedz
Ja jestem już po 4 wymianie. Auto ma 22 000 km
Odpowiedz
Właśnie dobijam do 22 000 km i jutro zgłaszam kolejną wymianę. Starałem się jeździć maksymalnie delikatnie. Na aplikacji miałem 89% ekojazdy. Tarcze wytrzymały 7000 km. Zastanawiam się czy nie ściągnąć tarcz z klockami z USA. Są w sprzedaży jakieś wzmacniane, nawiercane etc.
Odpowiedz
Wprowadzając modyfikacje hamulców stracisz gwarancję a przy wypadku ponosisz konsekwencje i autocasco nie wypłacą.
Odpowiedz
I jak się sprawują hamulce w Highlander?
Odpowiedz
Dziennik kosztów dla Toyota Highlander III 2.5 248KM 182kW
Średni koszt przejechania 100 km
39,00 zł
6,1
l/100km
Zobacz dzienniki
Toyota Highlander III