Szukaj

Informacje o Volkswagen Golf Sportsvan Sportsvan 1.6 TDI BlueMotion Technology 90KM 66kW 2014-2017

Lata produkcji: 2014 – 2017
Segment: VANy
Produkowany od 2014 do 2017 roku
Pojemność skokowa 1598 cm3
Typ silnika diesel
Moc silnika 90 KM (66 kW) przy 4200 obr/min
Maksymalny moment obrotowy 230 Nm przy 1400-2600 obr/min
Montaż silnika z przodu, poprzecznie
Doładowanie turbosprężarkowe
Umiejscowienie wałka rozrządu DOHC
Liczba cylindrów 4
Układ cylindrów rzędowy
Liczba zaworów 16
Typ wtrysku bezpośredni Common Rail
Rodzaj skrzyni Manualna
Napęd na przednią oś Dostępny
Liczba biegów 5
Ogólna ocena
4,4 /5 Średnia dla segmentu 4,1
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(100%)

Zalety

+ Układ jezdny + Widoczność + Wentylacja i ogrzewanie

Wady

- Wyciszenie - Bezawaryjność (drobiazgi) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Wybrane oceny

4,4
~Synek
Volkswagen Golf Sportsvan
Sportsvan 1.6 TDI BlueMotion Technology 90KM 66kW
Poprzednie auto - Giulietta - stało się dla naszej rodziny zbyt ciasne. Dzieci rosną a ja nie chudnę :( Priorytetem przy wyborze nowego auta stała się więc przestrzeń wewnątrz kabiny - Golf Sportsvan. Auto oceniam bardzo dobrze jednak odjąłem jedną gwiazdkę z powodu kilku irytujących detali. Po pierwsze nie ma w ofercie skrzyni manualnej sześciobiegowej i w trasie (a przecież diesel służy do dłuższych wyjazdów) jednak to przeszkadza. Nie jestem też zadowolony do końca z regulacji kierownicy (mogłaby się bardziej wysuwać) - pewnie wynika to ze zwykłego przeszczepienia tego układu z golfa, gdzie jednak ma się inną pozycję za kierownicą. Mały, plastikowy pedał gazu znajduje się w okolicach śródstopia - pewnie to też jest winą innej pozycji niż w golfie a pedał gazu jest ten sam. Na koniec kierownica - pomimo tego, że posiada wypustki, które sugerują, że właściwym byłoby ją trzymać "za dziesięć druga", posiada też dziwną krawędź na obwodzie - w efekcie lepiej się ją trzyma "za piętnaście trzecia" bo tam ta krawędź zanika - to jednak przeszkadza tylko przy długiej trasie. To są rzeczy, które umykają w czasie jazd próbnych. Dziwi mnie też fakt, że w salonach nie ma takich aut z silnikami diesla - forsuje się TSI. A wydać w ciemno takie pieniądze to trudna sprawa - tu pierwszy minus dla polityki salonów VW a drugi minus przy kosztach eksploatacji :) Dla pełnego obrazu dodam - auto kupiłem prywatnie, używam auta prywatnie i dość dużo jeżdżę (nie są to więc narzekania REPa, któremu nic nie pasuje choć kupione za cudzasy...). Ogromną wadą jest malutki zbiornik paliwa - producent sam uwierzył w deklarowane przez siebie zużycie - ale to już inna historia. Jedyna opcja jaką dokupiłem to ksenony - polecam wydatek, są o niebo lepsze od standardów. Nocami błogosławię ten moment, kiedy je wybrałem (próbowałem jazdy ze standardowymi reflektorami jak wybierałem samochód...)
Średnie spalanie dla Volkswagen Golf Sportsvan Sportsvan 1.6 TDI BlueMotion Technology 90KM 66kW 2014-2017
5,7
l/100 km
Zobacz wszystkie raporty spalania

Wybrane raporty spalania

5,9
Volkswagen Golf Sportsvan
Sportsvan 1.6 TDI BlueMotion Technology 90KM 66kW
Bardzo dobry pakiet ubezpieczenia, świetnie skalkulowana cena samochodu. Jednak pierwszy przegląd powalił mnie na kolana - wymiana filtra oleju i 4,5 litra oleju, do tego filtr pyłkowy kosztuje w ASO 950 PLN. Na szczęście przywiozłem swoje graty i nie robiono mi pod górkę. Dobrze, że czteroletnia gwarancja minie mi po dwóch latach (bo osiągnę przebieg 120 tyś) i tyle mnie widzieli w ASO - gratuluję polityki. Auto wcale nie jest zabójczo oszczędne (chyba że jedziemy 100 km/h przez całą europę) a zbiornik ma nieco ponad 40 litrów. 900 km to zasięg, który udaje się osiągnąć dzięki świadomym staraniom. Jazda w trasie przez Niemcy to już pewne 8 litrów na 100. Dlatego też hojnie trzeba zasilać kasy krajów, przez które przejeżdżamy. Kiedyś miałem Mondeo i tam się dało naprawdę zajechać daleko!
5,4
Volkswagen Golf Sportsvan
Sportsvan 1.6 TDI BlueMotion Technology 90KM 66kW
Auto kupione w listopadzie, więc okres zimowy zaliczony. Przejechane na razie 11000km. Średnia z tego okresu wg. komputera oraz wg. ilości tankowań pod korek to 4.9L/100. Mniej więcej 50% miasto/trasa. Przy dodatniej temperaturze (+5.C) spalanie na odcinku 20km to 4.1L (prędkość nie przekraczająca 110km). Przy temp ujemnej i ogrzewaniu na maks, średnia podchodzi pod 5L. W mieście komputer pokazuje średnią ok. 6.5-7L. Przy temp ok. 15 st najmniejsze średnie na odcinku ok. 15km podmiejskiej jazdy (nie przekraczając 70km/h) to 3,4 L (trzy i cztery dziesiąte litra). Na trasie liczącej 250 km, przy temp ok. 20st - średnie 4.4 L (nie przekraczając na autostradzie 120km/h). Nie jeżdżę więcej niż 130, gdyż nie do tego to auto stworzono, więc nie wiem ile ssie przy wyższych prędkościach.
Volkswagen Golf Sportsvan Sportsvan