Szukaj

Informacje o Volkswagen Polo V VAN

Lata produkcji: 2013 – 2014
Segment: Auta małe
Piąta generacja Volkswagena Polo produkowana była w latach 2009-2017. Pod względem stylistycznym model ten został przeprojektowany według filozofii zastosowanej wcześniej w modelach Scirocco oraz Golf. Polo V zostało zaprojektowane przez Waltera de Slivę. Model powstał na platformie podłogowej Volkswagen A5 (PQ25), tak jak m.in. Audi A1, Skoda Fabia trzeciej generacji oraz Seat Ibiza czwartej generacji. Oferowany w wariantach trzy- i pięciodrzwiowego hatchbacka oraz czterodrzwiowego sedana. Auto poddano faceliftingowi w roku 2014. Volkswagen Polo V zdobył tytuł Europejskiego Samochodu Roku 2010 (Car of the Year 2010) oraz Światowego Samochodu Roku (World Car of the Year 2010).


 

czytaj więcej
Powagosław

Tak kategoryczne sądy zawsze obarczone są ryzykiem przesady, ale tu przesadzanie zostawmy ogrodnikom. Przed nami najładniejsze Polo w historii tego modelu. Pierwsze stworzone bez kompleksów wobec większego Golfa. I pierwsze, które swoją konkurencyjność na rynku nie będzie zawdzięczać wyłącznie solidności.

~Powagosław
Luzacjusz

Tak, to Scirocco od początku mi się podobało. Ymh… to Polo? W takim razie właśnie wypowiedziałem najlepszy komplement związany z tym (Polo) autem. Swoją drogą, w końcu jest co komplementować, bo Volkswagenowi udało się zrobić coś lepszego od smętnego pudełka dla właścicielki warzywniaka.

~Luzacjusz
Wyszukiwarka samochodów
Wyszukiwarka samochodów

Ty wybierasz

To Ty określasz swoje potrzeby! Począwszy od sposobu użytkowania samochodu do ustalonego przez Ciebie budżetu.

Auta nowe i używane

Szukasz auta nowego? A może używanego? W naszej bazie znajdziesz wiele atrakcyjnych ogłoszeń!

Największa baza wiedzy o autach

Znajdź swój wymarzony model, a my podamy Ci wszystkie najważniejsze informacje o nim. Poznasz wady i zalety, obejrzysz testy.

Kontakt z dealerem / właścicielem

Wiesz już, który samochód kupić? Dzięki nam bez problemu skontaktujesz się z dealerem lub właścicielem wybranego auta.

"Wyszukiwarka to potężne narzędzie, dzięki któremu znalazłem wymarzone auto! Zgromadzone tu informacje o danym samochodzie pomogły mi poznać jego mocne i słabe strony. Oferta przedstawiona przez dealera też była bardzo atrakcyjna."

~ Tomek

Liczba drzwi 3
Liczba miejsc 2
Długość 3970 mm
Szerokość 1682 mm
Wysokość 1453 mm
Rozstaw osi 2470 mm
Rozstaw kół - przód 1463 mm
Rozstaw kół - tył 1456 mm
Zwis przedni 839 mm
Zwis tylny 661 mm
Minimalna pojemność bagażnika (siedzenia rozłożone) 952 l
Volkswagen Polo V VAN