Szukaj

Informacje o Volkswagen Tiguan Allspace SUV Facelifting

Lata produkcji: 2021 – teraz
Segment: Crossovery/SUVy/Terenowe
Produkowany od roku 2017 Volkswagen Tiguan Allspace to crossover SUV (segment I) i, jak wskazuje jego nazwa, jest przedłużoną odmianą bazowego Volkswagena Tiguana. Ze względu na większe rozmiary, Volkswagen Tiguan Allspace zajmuje miejsce pomiędzy grupą kompaktowych SUV-ów i SUV-ów klasy średniej. Opcjonalnie samochód dostępny jest również z dodatkowym rzędem siedzeń (może nim wtedy podróżować siedem osób). Tiguan Allspace powstał na nowej modułowej platformie podłogowej VW Group MQB, tak jak bazowy Tiguan, ale także inne SUV-y z grupy Volkswagen, np. Volkswagen T-Roc, Seat Ateca czy Skoda Kodiaq.

 

Tiguan Allspace – nowa wersja bestsellera, auto niezwykle przestronne, z rozstawem osi większym o 109 mm i nadwoziem dłuższym o 215 mm. Nowy model może przewieźć większą liczbę pasażerów i więcej bagażu, stwarza też więcej możliwości aranżacji wnętrza.

Dzięki zwiększonemu rozstawowi osi oraz przedłużonej tylnej części nadwozia wzrosła ilość miejsca dla pasażerów i na bagaż. Większy rozstaw osi sprawił, że ilość miejsca z tyłu na wysokości kolan pasażerów wzrosła o 54 mm i jest go tam tyle, ile w dużych autach przeznaczonych do pokonywania dalekich dystansów.

czytaj więcej
Powagosław

Ciekawa alternatywa dla bazowego Tiguana, o ile pięć miejsc w podstawowej wersji to za mało. No i praktyczność Allspace’a kosztuje na tyle mało, że ma to sens. No i dłuższy Tiguan to nadal zgrabny Tiguan.

~Powagosław
Luzacjusz

Mamy nadwyżkę budżetową, tak? Więc kto wie, może polski minister rodziny i polityki społecznej wprowadzi ulgi na ten samochód po trzecim dziecku? To auto dla ludu, panie ministrze, nie bądźmy wybredni.

~Luzacjusz

Volkswagen Tiguan Allspace SUV Facelifting – wybierz silnik

Pokaż silniki:
Wyszukiwarka samochodów
Wyszukiwarka samochodów

Ty wybierasz

To Ty określasz swoje potrzeby! Począwszy od sposobu użytkowania samochodu do ustalonego przez Ciebie budżetu.

Auta nowe i używane

Szukasz auta nowego? A może używanego? W naszej bazie znajdziesz wiele atrakcyjnych ogłoszeń!

Największa baza wiedzy o autach

Znajdź swój wymarzony model, a my podamy Ci wszystkie najważniejsze informacje o nim. Poznasz wady i zalety, obejrzysz testy.

Kontakt z dealerem / właścicielem

Wiesz już, który samochód kupić? Dzięki nam bez problemu skontaktujesz się z dealerem lub właścicielem wybranego auta.

"Wyszukiwarka to potężne narzędzie, dzięki któremu znalazłem wymarzone auto! Zgromadzone tu informacje o danym samochodzie pomogły mi poznać jego mocne i słabe strony. Oferta przedstawiona przez dealera też była bardzo atrakcyjna."

~ Tomek

Liczba drzwi 5
Liczba miejsc 5
Średnica zawracania 11,91 m
Długość 4728 mm
Szerokość 1839 mm
Wysokość 1674 mm
Rozstaw osi 2789 mm
Rozstaw kół - przód 1575 mm
Rozstaw kół - tył 1565 mm
Prześwit 201 mm
Maksymalna pojemność bagażnika (siedzenia złożone) 1920 l
Minimalna pojemność bagażnika (siedzenia rozłożone) 760 l
Kąt natarcia 16,8 stopnie
Kąt rampowy 16,1 stopnie
Kąt zejścia 15,6 stopnie
Volkswagen Tiguan Allspace SUV Facelifting
Aktualnie przeglądasz Volkswagen Tiguan Allspace SUV Facelifting